تا پايان سال 90 سوت قطار در نهاوند به صدا درمي‌آيد

قطارمهدي سنايي نماینده نهاوند: طي اقدامات و برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته اميدواريم تا پايان سال 90 سوت قطار در نهاوند به صدا درآيد. وي از تخصيص 70 ميليارد تومان اعتبار ويژه راه‌آهن غرب كشور در نهاوند خبر داد و افزود: حدود 45 كيلومتر از راه‌آهن غرب كشور از حوزه نهاوند عبور مي‌كند. اين پروژه باعث متصل شدن مركز به غرب كشور و در نهايت به راه كربلا مي‌شود. 250 دهنه پل در مسير راه‌آهن در محور نهاوندایجاد می شود.      

به گزارش خبرگزاري فارس از نهاوند، مهدي سنايي بعد از ظهر امروز در بررسي مشكلات راه‌آهن غرب كشور در شهرستان نهاوند اظهار داشت: ايجاد راه‌آهن نقش مهمي در تحول اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي هر منطقه دارد زيرا موجب شكوفايي زيرساخت‌هاي مختلف آن جامعه شده و مي‌تواند پيشرفت و توسعه بيش از پيش را به ارمغان آورد.

وي از تخصيص 70 ميليارد تومان اعتبار ويژه راه‌آهن غرب كشور در نهاوند خبر داد و افزود: حدود 45 كيلومتر از راه‌آهن غرب كشور از حوزه نهاوند عبور مي‌كند و عملاً اين پروژه باعث متصل شدن مركز كشور به غرب كشور و در نهايت به راه كربلا مي‌شود.

نماينده مردم نهاوند در مجلس شوراي اسلامي از ايجاد چهار ايستگاه ويژه حمل مسافر و حمل كالا در نهاوند در مسير راه آهن خبر داد و گفت: شهرستان نهاوند نقش مهمي در صادرات محصولات باغي، دامي و كشاورزي دارد كه ايجاد اين پروژه مي‌تواند اشتغال مولد را در شهرستان ايجاد كند.

وي تصريح كرد: طي اقدامات و برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته اميدواريم تا پايان سال 90 سوت قطار در نهاوند به صدا درآيد.

سنايي در پايان از ايجاد 250 دهنه پل در مسير راه‌آهن در محور نهاوند خبر داد و ابراز داشت: اهالي روستاي طائمه، ده‌سرخه، ملوسان، بره فراخ و شهر فيروزان بايد نهايت همكاري را در واگذاري زمين‌هاي كشاورزي و باغي خود براي تسريع در اجراي اين پروژه داشته باشند.

Advertisements

3 دیدگاه برای «تا پايان سال 90 سوت قطار در نهاوند به صدا درمي‌آيد»

  1. نمایندگان لرستان یاد بگیرند.نماینده باید مردمی ومردمدارباشدنه فراری ازمردم.15ساله جاده اشترینان/بروجرد درحال تعریض شدنه ولی متاسفانه فقط3کیلومتر به بهرداری رسیده.فرودگاه/راه آهن بیشکش خودتان.ازنماینده نهاوند خواهش میکنیم برای این 15کیلومتر هم تلاشیکنند

  2. راه آهن ملایر هم تا پایان این ماه یعنی آبان ماه به بهر برداری میرسد و شمارش معکوس آن آغاز گردیده است.تقریبا 15 سال پیش این راه آهن به تصویب رسید و بالاخره بعد از این همه کارشکنی به پایان می رسد

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.