انتظار داریم در اولين جلسه هيأت دولت، خسارات زلزله دورود تامین گردد

عزت‌الله دهقان نماينده مردم دورود در مجلس: انتظار ما از مسئولان، دولت عدالت‌محور، وزارت كشور و رئيس‌جمهور اين است كه در اولين جلسه هيأت دولت نسبت به مردم زلزله‌زده دورود رسيدگي و تأمين خسارت صورت‌ گيرد… بيش از هفت هزار واحد مسكوني خسارت وارد شده كه هزار واحد آنها خسارت بالاي هفتاد درصد دارند. شايد برخي اين ادعا را داشته باشند كه چون خسارت جاني در اين زلزله وجود نداشته… هيأت دولت با دادن وام بلاعوض به مردم کمک کند جايي براي زندگي اجاره كنند و براي بازسازي منازل نيز اعتبار قلابل توجهي اختصاص داده شود     

نماينده مردم دورود در مجلس گفت: انتظار ما از مسئولان، دولت عدالت‌محور، وزارت كشور و به ويژه رئيس‌جمهور اين است كه در اولين جلسه هيأت دولت نسبت به مردم زلزله‌زده درود رسيدگي و تأمين خسارت صورت‌ گيرد.

عزت‌الله دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس«توانا»، با اشاره به وقوع زلزله صبح روز شنبه دورود و خسارت‌هاي بسياري كه در اين شهرستان به وجود آمده است، اظهارداشت: به بيش از هفت هزار واحد مسكوني خسارت وارد شده كه هزار واحد آنها خسارت بالاي هفتاد درصد دارند.

وي با بيان اينكه باقري معاون وزير كشور فردا در اين شهرستان حضور پيدا مي‌كند، تصريح‌كرد: ديروز جلسات زيادي با فرستادگان وزارت كشور، ستاد حوادث غيرمترقبه و جمعيت هلال احمر برگزار شد.

نماينده مردم دورود بر همين اساس عمق فاجعه را بسيار عميق دانست و متذكر شد: شايد برخي اين ادعا را داشته باشند كه چون خسارت جاني در اين زلزله وجود نداشته پس زلزله‌اي عميقي نيست اما بايد گفت بيشتر مردم همه امكانات اوليه خود را از دست داده‌ و در خيابان هستند.

وي با اشاره به اينكه انتظار ما از مسئولان، دولت عدالت‌محور، وزارت كشور و به ويژه رئيس‌جمهور اين است كه در اولين جلسه هيأت دولت نسبت به مردم زلزله‌زده درود رسيدگي و تأمين خسارت صورت‌ گيرد، خاطرنشان‌كرد: هيأت دولت لوازم خانگي مردم را جايگزين كرده و با دادن وام بلاعوض به مردم آنها جايي را براي زندگي اجاره كنند و براي بازسازي منازل نيز اعتبار قلابل توجهي اختصاص داده شود.

Advertisements