ريل گذاري راه آهن اراک – ملاير آذرماه به اتمام مي رسد

كرم رضا پيريايي استاندار لرستانی همدان در جريان بازديد از ايستگاه راه آهن ملاير: در دور اول سفرهاي شهرستاني، ريل گذاري راه آهن بيش از 50 درصد پيشرفت فيزيكي داشت اما هم اكنون به 83 درصد رسيده است. كار ريل گذاري در هفت ماهه گذشته صفر بود اما امروز طبق بازديد هاي انجام شده تا كيلومتر 79 ريل گذاري انجام شده است. تنها 9 كيلومتر از مسير باقي مانده كه كار ريل گذاري آن به اتمام برسد و طبق وعده هاي داده شده اين طرح تا پايان آذرماه به بهره برداري مي رسد.     

به گزارش ايرنا ‹كرم رضا پيريايي› روز شنبه در جريان بازديد از ايستگاه راه آهن ملاير افزود: در دور اول سفرهاي شهرستاني، ريل گذاري راه آهن بيش از 50 درصد پيشرفت فيزيكي داشت اما هم اكنون به 83 درصد رسيده است.
وي ادامه داد: كار ريل گذاري در هفت ماهه گذشته صفر بود اما امروز طبق بازديد هاي انجام شده تا كيلومتر 79 ريل گذاري انجام شده است.
پيريايي اضافه كرد: تنها 9 كيلومتر از مسير باقي مانده كه كار ريل گذاري آن به اتمام برسد و طبق وعده هاي داده شده اين طرح تا پايان آذرماه به بهره برداري مي رسد.
نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي نيز گفت: 47 ميليارد ريال اعتبار براي اجراي ايستگاه راه آهن ملاير پيش بيني شد كه تا كنون 35 ميليارد ريال براي عمليات اجرايي آن هزينه شده است.
‹امين حسين رحيمي› افزود: ايستگاه راه آهن در حوزه ملاير شامل ساختمان ترمينال با مساحت دو هزار متر مربع، ساختمان نماز خانه با يك هزار متر مربع، سالن تعميرات و نگهداري، سوله هاي انبار كالاهاي ايستگاه و دو سكوي مسافربري رفت و برگشت است.
وي اضافه كرد: با بهره برداري از اين طرح ملي، راه هاي مواصلاتي شهرستان روان سازي شده و تحول عظيمي در حوزه هاي اقتصادي و گردشگري شهرستان ايجاد مي شود.
در ادامه اين بازديد عمليات اجرايي تقاطع سه راهي آورزمان – بروجرد با اعتبار 17 ميليارد ريال آغاز و پل روگذر تقاطع راه آهن در مسير روستاي جوراب ملاير با اعتبار 10 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد.
همچنين ساختمان اداري تامين اجتماعي شهرستان ملاير با اعتبار 17 ميليارد ريال در زميني به مساحت يك هزارو 500 متر مربع در دو طبقه براي خدمات اداري، طرح ايمن سازي و نصب گادر در محور ملاير – همدان از ميدان كوثر تا سه راهي شهرك حاجي آباد با اعتبار يك ميليارد و 150 ميليون ريال و بلوار روشنايي اين مسير با نصب 40 اصله پايه تلسكوپي و يك ميليارد و 700 ميليون ريال به بهره برداري رسيد.
علاوه بر اين، مجتمع تجاري شهر نوروز با اعتبار 92 ميليارد و 363 ميليون ريال در زميني به مساحت شش هزار و 350 متر مربع در شش طبقه در ميدان امام خميني (ره) و همچنين آسفالت كمر بندي جاده سلامت نيز به طول سه كيلومتر با اعتباري معادل 60 ميليارد ريال به با حضور استاندار به بهره برداري رسيد.
استاندار همدان و ديگر مسوولان در ادامه از روند اجرايي مجموعه ورزشي بانوان ملاير، طرح مسكن مهر و گارگاه فرش بافي در شهرك صنعتي حاجي آباد شهرستان ملاير بازديد كردند.
همچنين استاندار همدان، معاونان و مديران اجرايي استان و شهرستان، در ابتداي ورود به ملاير با حضور بر مزار شهداي بهشت هاجر به مقام شامخ شهيدان شهرستان ملاير اداي احترام كردند.

Advertisements

2 دیدگاه برای «ريل گذاري راه آهن اراک – ملاير آذرماه به اتمام مي رسد»

 1. جناب آقاي كرم رضا پيريايي از مديران با كفايت و كاردان هستند كه از گزينه هاي استانداري لرستان بودند و متاسفانه لرستان باز هم نتوانست در جذب شخصي اينچنين لايق و كارآزموده و دلسوز و متعهد موفق باشد و اكنون ايشان در حال خدمت به استان همدان هستند كه در اين مدت خدمات ارزنده ايي را به اين استان ارائه داده اند.

 2. -كار برداشت زعفران از 20 هكتار مزارع زعفران لرستان شروع شد.عملكرد بالا و كيفيت مطلوب زعفران لرستان باعث گرديده استكشاورزان و فارغ‌التحصيلان كشاورزي استقبال خوبي از اين كشت نوين داشته باشند و خوشبختانه سال به سال به سطح زير كشت اين محصول استراتژيك وارزآور در لرستان افزوده مي‌شود بطوريكه در سال جاري با حمايت مديريت باغباني جهادكشاورزي استان به اندازه ده سال گذشته سطح زير كشت افزايش پيدا نمود و از ده هكتار به بيست هكتار رسيد. با توجه به درآمد خوب اين محصول نسبت به كشت‌هاي مشابه، طرح كشت زعفران در استانداري لرستان بعنوان يك طرح اشتغال‌زا به تصويب رسيد. براساس مصوبات كميته اشتغال استان مقرر گرديده است به متقاضيان كشت زعفران تسهيلات بلند مدت اعطاء گردد.
  -لازم بذكر است متوسط عملكرد زعفران در لرستان دو برابر متوسط كشوري و كيفيت توليدي در مناطق مختلف استان براساس استاندارد ملي ايران در رتبه ممتاز قرار‌دارد

  متقاضيان كشت زعفران مي‌توانند جهت ثبت‌نام به مركز خدمات و جهاد كشاورزي و مركز تحقيقات مراجعه نمايند.

  كريم خادمي عضو هيأت علمي مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي لرستان
  http://www.lorestansaffron.blogfa.com

  khademi48@yahoo.com

  در صورت ضرورت و نياز با شماره 09166673314 تماس بگيريد

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.