درخواست نماینده دورود براي اختصاص سهميه كنكور به دانش‌آموزان زلزله‌زده دورود

دانش آموزان مدارس زلزله زده بخصوص داوطلبان کنکور بیشترین خسارت را در این زلزله دیده اند، برخی از آنها هم خانه و هم مدرسه شان در زلزله آسیب دیده است و والدین به دلیل درگیری با مشکلات زلزله و آوارگی در خیابان و خانه دوست و آشنا وضعیت درسی بچه ها را فراموش کرده اندو فضای مناسبی برای مطالعه آنها فراهم نیست. در مدرسه نیز اولیاء مدرسه آنها را فراموش کرده اند چون مشغول تعمیر مدرسه هستند. در حالیکه در رقابت کنکور هر لحظه برای این دانش اموزان مظلوم سرنوشت ساز است. عزت‌الله دهقان نماينده مردم دورود خواستار لحاظ سهميه كنكور براي دانش‌آموزان خسارت ديده در اين زلزله شد    

عزت‌الله دهقان نماينده مردم دورود و ازنا در مجلس شوراي اسلامي امروز يكشنبه طي تذكري اظهار داشت: خسارت وارده بر اثر زلزله شهر درود طبق گزارش نهايي برآورد خسارات 9 هزار و 315 واحد مسكوني در اين زلزله آسيب ديده‌اند كه 2 هزار و 961 واحد آن از 60 تا صددرصد، 3 هزار و 273 واحد از ‌30 تا 60 درصد و 3هزار و 181 واحد هم زير 60 درصد خسارت ديده‌اند، همچنين 9 هزار و 13 واحد در اين زلزله اثاثيه خانگي ‌و 402 واحد هم ساير تجهيزات خود را از دست داده‌اند

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، عزت‌الله دهقان نماينده مردم دورود و ازنا در مجلس شوراي اسلامي امروز يكشنبه طي تذكري اظهار داشت: خسارت وارده بر اثر زلزله شهر درود طبق گزارش نهايي برآورد خسارات 9 هزار و 315 واحد مسكوني در اين زلزله آسيب ديده‌اند كه 2 هزار و 961 واحد آن از 60 تا صددرصد، 3 هزار و 273 واحد از ‌30 تا 60 درصد و 3هزار و 181 واحد هم زير 60 درصد خسارت ديده‌اند، همچنين 9 هزار و 13 واحد در اين زلزله اثاثيه خانگي ‌و 402 واحد هم ساير تجهيزات خود را از دست داده‌اند.

وي ضمن تشكر از وزارت كشور، جمعيت هلال احمر و ستاد مديريت بحران و همچنين بنياد مسكن و گروه‌هاي 15گانه برآورد خسارت و ‌استاندار لرستان خواست ‌هيئت دولت مندرجات گزارش ارسالي را ترتيب اثر دهد.

نماينده مردم دورود همچنين ‌خواست ترتيبي براي جايگزيني اثاثيه و لوازم خانگي آسيب‌ديدگان به صورت بلاعوض و تأمين هزينه اداره مسكن و تأمين اعتبارات لازم جهت بازسازي و مقاوم‌سازي و تعميرات منازل اتخاذ شود.

دهقان همچنين خواستار لحاظ سهميه كنكور براي دانش‌آموزان خسارت ديده در اين زلزله شد و گفت: هواي سرد درود اقتضا‌ مي‌كند كه دولت مردم اين شهر را در اين امتحان الهي كه در واقع امتحان مسئولان هم هست ياري كنند.

گزارش لرنا از دبیرستان دهخدا (به عنوان یک نمونه از مدارس زلزله زده دورود)
هم اکنون کلاسهای دبیرستان دهخدا 1 و 2 در همین شرایط برگزار می شود و قرار است به زودی تعمیراتی در این ساختمان صورت گیرد دانش آموزانی که خانه آنها در زلزله آسیب جدی دیده است، غالبا غایب هستند و از نظر درسی عقب می مانند. امیدواریم و بلکه توصیه می شود تعمیرات اساسی صورت بگیرد تا ایمنی جانی دانش آموزان بیش از این به خطر نیفتد. وگرنه پوشاندن شکافها با گچ و سیمان کار ساده ای است و فقط صورت مساله را پاک می کند و نیازی به بودجه میلیاردی و مهندسان ناظر و پیمانکاران خرم آبادی هم ندارد، چون خود دانش آموزان هم این کار را بلدند!

اما مهمترین مشکلی که هم اکنون دانش آموزان بخصوص دانش آموزان سال چهارم دبیرستان که در کنکور شرکت می کنند این است که آیا زلزله و مشکلات ناشی از آن از جمله تعمیرات چقدر بر کیفیت آموزش آنان و بخصوص رقابت در عرصه کنکور تاثیر می گذارد. آیا در بودجه ای که برای محاسبه خسارات در نظر گرفته شده است گوشه چشمی هم به آنها خواهند داشت یا فراموش خواهند شد؟

بسیاری از این دانش آموزان علاوه بر مدرسه، خانه آنها نیز در زلزله آسیب دیده است. این دانش آموزان هم اکنون در کلاس درس غایب هستند و به علت تخریب خانه شان در منزل اقوام در شهرها و روستاهای اطراف و سایر محله های کمتر آسیب دیده دورود آواره هستند. در این شرایط خانواده به تنها چیزی که فکر نمی کند وضعیت درسی فرزندانشان است، چون خانواده ها درگیر نیاز ضروری تری چون تامین یک سرپناه موقت است.

آیا مسئولان برای جبران عقب ماندن (درسی) این دانش آموزان مخصوصا داوطلبان مظلوم کنکور فکری کرده اند؟ آیا مسئولان پیگیر سهمیه کنکور برای این دانش آموزان آسیب دیده هستند؟ منتظر پاسخ و پیگیری مسئولان و نماینده دورود هستیم. فراموش نکنید که در این زلزله با توجه به تخریب شهر دورود، دانش آموزان بیشتری درگیر مشکلات زلزله هستند.

5 دیدگاه برای «درخواست نماینده دورود براي اختصاص سهميه كنكور به دانش‌آموزان زلزله‌زده دورود»

  1. آقای خدای مثل اینکه داماش دورود در بازی با صنعت ساری محروم است وباید در تهران به مصاف این تیم برود

  2. با سلام. نماینده دورود به ابتکاری روبنایی دست زده اند. افراد بایستی بر اساس شایستگی های علمی وارد دانشگاه شوند نه اینکه هر جا زلزله شدیدتر بود سهمیه ی آنجا نیز در ورود به دانشگاه بیشتر باشد. راهکار زیربنایی همان تقویت استحکام ساختمانهاست با کمک حمایت های پولی دولت پرتلاش.راهکار « سهمیه علمی بر اساس میزان زلزله زدگی » را باید به شعار « سهمیه بر اساس شایستگی علمی » تبدیل نمود. از آقای نماینده اینگونه خلاقیت های روبنایی و منفی بعید بود. با احترام شهرام شرفی کارشناس ارشد علوم سیاسی از دانشگاه تهران

    پاسخ اسفندیار خدایی: هم ولایتی خوب جناب آقای شرفی اگر خودت را جای دانش آموزان زلزله زده قرار دهی می بینی، یعنی خانه ات در زلزله خراب شده و آواره خانه فامیل و آشنا شده ای یا در خیابان زیر چادر زندگی کنی یا هر روز فاصله یک شهر یا روستای نزدیک را تا مدرسه باید طی کنی، و مدرسه ات در زلزله آسیب دیده و مثل بچه های دبیرستان دهخدا کلاست در حیاط مدرسه برگزار می شود یا اصلا تعطیل است، و والدینت به علت درگیری با آوارگی و تعمیر خانه تو را فراموش کرده باشند، چگونه می توانی در این رقابت شایستگی خود را نشان دهی. بنده معلم همین بچه ها هستم. برخی واقعا با برنامه ریزی مشغول آماده شدن برای کنکور بودند. اما حالا خیلی جا مانده اند. در کلاس خواب آلودهستند چون شبها هر لحظه از ترس زلزله از خواب بیدار می شوند. گاهی مجبورند غیبت کنند. به نظر من خانه خراب اصلی همین بچه ها هستند که با این زلزله شغل و آینه آنها به شدت تنزل کرده.

  3. سلام به همه دورودي هاي عزيز.اين حق طبيعي هر شهر زلزله زده ايه كه سهميه برا كنكور داشته باشه واميدوارم دورود هم به حقش برسه ولي به نظر بنده بهتره اين سهميه به رشته هاي مرتبط اختصاص پيدا كنه مثل عمران. مديريت در سوانح طبيعي. زمين شناسي. ژيو مورفولوژي و…

  4. جناب آقاي دهقان خداوند اجرتان دهد خواهشمنديم اين مسئله را جدي پيگيري كنيد و براي دانش آموزان امسال حتماً سهميه در كنكور بگيريد

  5. با سلام
    به اطلاع كليه دانش آموزان عزيز دورودي مي رساند كه طي تلاش جدي و خالصانه جناب آقاي جودكي دبير محترم شيمي و دانش آموز مسعود ظريفي از دبيرستان خوارزمي طوماري تهيه و با همكاري مراكز پيش دانشگاهي دورود به امضاي تمامي دنش آموزان اين مقطع درآمده و نسخه هايي از آن به وزارت آموزش و پرورش و رياست جمهوري و نماينده محترم شهرستان در مجلس ارسال شده است. با تشكر از همه اين عزيزان اميد آن مي رود كه با تلاش مستمر نماينده محترم و رياست اداره آموزش و پرورش شهرستان هرچه زودتر اين موضوع به سرانجام نيكويي برسد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s