خطیب جمعه خرم آباد: جای بیمارستانهای کودکان و سوختگی در لرستان خالی است

  حجت الاسلام متقی نیا در خطبه های نماز جمعه خرم آباد با تاکید بر ضرورت طرح مشکلات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مردم از طریق تریبون نماز جمعه، گفت: در حال حاضر در زمینه بیمارستانهای کودکان و سوختگی واقعا جای خالی در استان وجود دارد که باید در راستای رفع این مشکل پیگیری لازم از سوی مسئولان انجام شود. در حال حاضر خلا دانشگاه صنعتی در استان احساس می شود که خوشبختانه پیگیری هایی در این زمینه در دستور کار قرار گرفته است.     

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، حجت الاسلام قاسم متقی نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد در سخنانی با اشاره به ایام دهه ولایت و عید غدیر خم، اظهار داشت: دهه ولایت دهه سرور و خوشحالی اهل بیت است.

وی با تاکید بر اینکه مومنان باید در این ایام با رعایت حدود مراسم های جشن را برپا کنند، یادآور شد: همچنین باید از این ایام استفاده و ابعاد شخصیتی و وجودی حضرت علی(ع) به آحاد مردم معرفی شود.

خطیب جمعه موقت خرم آباد با تاکید بر ضرورت الگوگیری از سیره عملی حضرت علی(ع)، خاطر نشان کرد: باید فرمایشات گرانقدر این امام همام را در زندگی فردی و اجتماعی خود پیاده کنیم.

پیام رهبری به کنگره حج، پیامی کامل و دارای مفاهیم بلند بود

حجت الاسلام متقی نیا همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به پیام رهبر معظم انقلاب به کنگره بزرگ حج اشاره کرد و بیان داشت: این پیام در نوع خودش از پیام های مختصر و کوتاه ولی در عین حال کامل و دارای مفاهیم بلند است.

وی با تاکید بر ضرورت اتحاد میان ملت های مختلف مسلمان در سراسر دنیا، عنوان کرد: تشکیل امت واحد اسلامی همواره یکی از ضرورت های مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است.

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره به بیداری اسلامی که در میان ملت های مسلمان دنیا رخ داده است، خاطر نشان کرد: این بیداری در پی پیروزی انقلاب اسلامی ایران آغاز و موجب گسترش خودباوری و اعتماد به نفس میان آحاد مسلمانان شد.

تفکر بسیج به معنی آمادگی حضور در صحنه دفاع از آرمانهای انقلاب است

حجت الاسلام متقی نیا همچنین در ادامه سخنان خود به در پیش بودن هفته بسیج اشاره کد و بیان داشت: تفکر بسیجی به معنای آمادگی همه جانبه به منظور حضور در صحنه های دفاع از انقلاب و آرمانهای نظام است.

وی با یادآوری بخشی از بیانات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در زمینه اهمیت بسیج، خاطر نشان کرد: بسیج همواره در صحنه های مختلف انقلاب نقش غیرقابل انکار و تاثیرگذاری ایفا کرده است.

خطیب جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با طرح برخی از مسائل و مشکلات استان، یادآور شد: از تریبون نماز جمعه باید برای طرح مشکلات با مردم و مسئولان استفاده شود.

تریبون نماز جمعه فرصتی برای طرح مشکلات مردم است

حجت الاسلام متقی نیا با تاکید بر رسالت ائمه جمعه برای پیگیری مشکلات آحاد مردم، بیان داشت: مگر نه اینکه نماز جمعه در راس امور است پس نشانه در راس امور بودن این است که مسائل استان از این طریق طرح و پیگیری شود.

وی با تاکید بر ضرورت طرح مشکلات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مردم از طریق تریبون نماز جمعه، یادآور شد: در استان لرستان مشکلاتی وجود دارد که باید برای پیگیری مطرح و از سوی مسئولان مورد توجه قرار گیرد.

چالشهای پیش روی بهداشت و درمان استان

امام جمعه موقت خرم آباد به برخی چالشهای پیش روی بهداشت و درمان استان اشاره کرد و گفت: در این زمینه برخی کمبودها در استان احساس می شود که باید از سوی مسئولان مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام متقی نیا ادامه داد: در حال حاضر در زمینه بیمارستانهای کودکان و سوختگی واقعا جای خالی در استان وجود دارد که باید در راستای رفع این مشکل پیگیری لازم از سوی مسئولان انجام شود.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت توسعه مراکز آموزش عالی در استان، یادآور شد: در حال حاضر خلا دانشگاه صنعتی در استان احساس می شود که خوشبختانه پیگیری هایی در این زمینه در دستور کار قرار گرفته است.

جلوگیری از مهاجرت روستائیان در گرو ارائه خدمات و تسهیلات است

خطیب جمعه موقت خرم آباد همچنین به سخنان اخیر رئیس جمهوری در زمینه توجه ویژه به روستاها و جلوگیری از مهاجرت بی رویه به شهرها اشاره کرد و یادآور شد: روستاهای خالی از سکنه شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

حجت الاسلام متقی نیا با تاکید بر ضرورت توجه مسئولان برای بازگشت مردم به روستاها، خاطر نشان کرد: باید علت های مهاجرت روستائیان به شهرها آسیب شناسی و زمینه زندگی روستائیان در روستاها فراهم شود.

وی خواستار ارائه تسهیلات و امکانات به منظور تثبیت اسکان روستائیان در روستاها شد و گفت: یکی از مسائلی که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد بحث بهداشت عمومی و ارائه خدمات درمانی در روستاها است.

امام جمعه موقت خرم آباد با تاکید بر اینکه مسئولان برای ارتقا سطح بهداشت عمومی شهرها و روستاها دارای وظیفه شرعی و قانونی هستند، خواستار توجه ویژه متولیان امر در راستای رفع مشکلات کنونی استان در این زمینه شد.

Advertisements

3 دیدگاه برای «خطیب جمعه خرم آباد: جای بیمارستانهای کودکان و سوختگی در لرستان خالی است»

  1. با سلام. صرف ساختن بیمارستان بدون کادر پزشکی متخصص کافی نیست. پزشک متخصص حمایت و امکانات و پول می خواهد تا به مناطق محروم بیاید. دگردیسی مدرن فرهنگی هم مهم است.باید به پزشکان متخصص یارانه های وسوسه برانگیز داد تا به مناطق محروم بیایند وگرنه ساختن بیمارستان چندان برای مهندسان باهوش ایرانی مشکل نیست. با احترام شهرام شرفی

  2. جلوگيري از مهاجرت هاي روستاييان به شهر در گرو اجراي طرح هايي مثل طرح هادي است كه متاسفانه اجراي ان در استان ما به علل مختلفي بسيار كند پيش ميره. دربيشتر استان هاي كشور براي توسعه روستاها طرح تجميع رو اجرا كرده اند كه در اين طرح چند روستا به يك روستاي بزرگ تبديل ميشه وازخدمات بيشتري بهره مند ميشوند.بزرگترين مشكل در مورد اجراي اين طرحها در استان ما عدم مشاركت روستاييانه.باتوسعه روستاها مهاجرت كاهش پيداميكنه واز مشكلات بسياري جلوگيري ميشه. توسعه نامتوازن شهرهايي مثل خرم اباد به علت مهاجرت اين افراد است كه اكثرا در مناطق اطراف شهر بدون هيچ اصولي دست به ساخت وساز ميزنن واغلب در شغل هاي كاذب مشغول به كار ميشن.

  3. فکر کنم مشکل پزشکان متخصص به وزارت بهداشت ودرمان برمیگردد که بایستی برنامه خاص و از پیش تعیین شده ای داشته باشد که متاسفانه ندارد مناطق محروم با کمبود پزشک متخصص مواجه است و تهران در هر کوچه و پس کوچه ای از آن متخصص و حتی فوق تخصص دارد مناطق محروم از همه نظر محروم هستند دانشگاه علوم پزشکی لرستان مثل سایر ادارات با کمبود منابع مالی مواجه است نمی شود به همه پزشکان متخصص میلیونی پول پرداخت کند در صورتی که وزارت بهداشت ودرمان برنامه ای خاص برای اجبار به پزشکان متخصص نماید که در مناطق محروم خدمت نمایند مشکلات کمتری گریبانگیر کل کشور می باشد . اینکه همه تحصیلات را پزشکان متخصص سپری کرده اند از بیت المال و هزینه های عمومی دولت بوده لذا اکنون اکنون که مردم به خدمات آنها نیاز دارند بایستی به کمک آنها بشتابند جای تعجب نیست .

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.