زلزله دورود بيش از 60 درصد خسارت به دانشگاه پيام نور وارد كرده است

 سهراب ابراهيمي رئیس دانشگاه پيام‌ نور دورود: زلزله دورود بيش از 60 درصد خسارت به دانشگاه پيام‌نور اين شهرستان وارد كرده است. بجز سالن آمفي تئاتر اين دانشگاه، كلاس‌هاي آموزشي فاقد امنيت و اصول طراحي و ساخت است از اين رو به دليل آموزشي بودن ساختمان و ضرورت حفظ امنيت جان دانشجويان اين ساختمان بايد تخريب و بازسازي شود. با توجه به برخورداري اين دانشگاه از دو قطعه زمين پنج هكتاري و هشت هكتاري در مناطق عزت آباد و ناصرالدين ضروري است مسئولان امر نسبت به احداث ساختمان جديد اهتمام ورزند   

به گزارش خبرگزاري فارس از دورود، سهراب ابراهيمي يكشنبه شب در جمع خبرنگاران در دورود اظهار داشت: به جز سالن آمفي تئاتر اين دانشگاه، كلاس‌هاي آموزشي فاقد امنيت و اصول طراحي و ساخت است از اين رو به دليل آموزشي بودن ساختمان و ضرورت حفظ امنيت جان دانشجويان اين ساختمان بايد تخريب و بازسازي مجدد شود.
وي افزود: بنابر اعلام ستاد بازسازي بنياد مسكن شهرستان دورود دانشگاه پيام نور دورود به دليل وارد آمدن صدمات بالا بر اثر زلزله اخير نياز به بازسازي مجدد دارد و طبق مقررات ملي ساختمان و آيين‌نامه 2800 ايران، ساختمان آموزشي اين دانشگاه بايد تخريب و بازسازي مجدد شود.
رئيس دانشگاه پيام‌ نور دورود گفت: بنا بر اعلام اين ستاد ساختمان دانشگاه پيام نور دورود نامرغوب است.
وي با اشاره به اينكه كلاس‌هاي اين دانشگاه در حال حاضر در محل فعلي دانشگاه در حال برگزاري است، تصريح كرد: با توجه به برخورداري اين دانشگاه از دو قطعه زمين پنج هكتاري و هشت هكتاري در مناطق عزت آباد و ناصرالدين ضروري است تا مسئولان امر نسبت به احداث ساختمان جديد اهتمام ورزند.
رئيس دانشگاه پيام نور دورود در ادامه از برگزاري سومين يادواره شهداي دانشجويي اين شهرستان، همزمان با روز دانشجو، در 16 آذرماه خبر داد.
ابراهيمي گفت: سومين يادواره شهداي دانشجويي شهرستان دورود، به همت بسيج دانشجويي دانشگاه پيام نور اين شهرستان و با هدف گراميداشت ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس، بويژه هشت دانشجويي شهيد اين شهرستان، برگزار مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: اين يادواره با همكاري سپاه دورود و بنياد شهيد و امور ايثارگران اين شهرستان برگزار مي‌شود.

Advertisements

4 دیدگاه برای «زلزله دورود بيش از 60 درصد خسارت به دانشگاه پيام نور وارد كرده است»

  1. باسلام ، بهترین راه حل برای حفظ جان80./.مردمی که در منازل غیر مقاوم زندگی میکنند ، احداث طرح مشهور (اتاق امن) است که آقای احمدی نژاد در زمان شهردار بودن تهران ، خودو آقای محرابیان را مخترع آن اعلام نموده بودند و در خصوص کارآیی آن نیز مصاحبه های مکرری انجام داده اند و حتی کتابی را با نام (اتاق امن) تالیف نموده اند! ولی چرا اکنون ایشان کوچکترین حرفی از این طرح مشهور و مؤثر به میان نمی آورند !!؟ ( این طرح حتی توسط دولت و دانشمندان ژاپن نیز توصیه شده است که مصاحبه های احمدی نژاد و دانشمندان ژاپن نیز در جستجوی اینترنت موجود است )!

  2. با توجه بر اينكه علم آرشيتكتها و مهندسان ما در حد خانه هاي گلي ( لير ) است و باتوجه به زلزله خيز بودن منطقه مذكور و شكوفا شدن گسل آن و با فرض بر اينكه از اختراع احمدي نژاد به عنوان اتاق امن استفاده كنيم آقاي سليمي چگونه در مدت زمان حداكثر 5 ثانيه و با فرض بر اينكه خواب هستي چگونه خودتو مي توني به اتاق امن برسوني . البته در يك صورت مي شود اينكار را عملي دونست كه اگر زلزله در بزند و جنابعالي آيفون رو جواب بدي و ببيني كه زلزله است بري در اتاق امن پناه ببري .

  3. برادر زلزله مگر سربازی مشرف نشدی . با خیز سه ثانیه و 5 ثانیه می بدیم به اطاق امن دیگه!!
    کیه 1!! کیه !!کیه !! بعله!!! بعل—–له

  4. باسلام، محضر نویسندۀ محترم با عنوان «زلزله» عرض می نمایم که : متاسفانه لحن نوشته شما عادی نیست و معنای پرسش نمیدهد بلکه نشان از کینه و انتقام دارد!!؟چرا نمیدانم! اما در پاسخ شمااینکه اولا – شما نیز بخوبی میدانید که طرحی که این چنین گسترده شده است و بزرگترین مراکز تخصصی آنرا تایید نموده اندو حتی در ژاپن نیز به تولید انبوه رسیده است حتما» برای این سوال پیش پا افتادۀ جنابعالی پاسخی باید داشته باشد!! ثانیا»- همانگونه که در مصاحبۀ روزنامۀ جام جم 12/11/82 نیز اشاره کرده ام -اکثر زلزله هاییکه در دنیا موجب فاجعه شده اند، نه یک بار بلکه چندین بار زنگ خانه ها رازده اند !!(البته خانه های آیفون دار کمتر تخریب میشوند و معمولا مقاوم سازی شده اند)مانند زلزله بم که با 2 پیش لرزه با قاصلۀ یک ساعته ، مردم را از خواب بیدار نموده بود اما بدلیل سرمای شدید ، اکثرا» در منازلشان مانند و کشته شدند که اگر اتاق امن را (که بسیار ارزان نیز است) در منازلشان احداث نموده بودند قطعا»آمار کشته هابسیار کمتر می بود. ثالثا»- حدود فقط نیمی از زلزله ها در موقع خواب اتفاق می افتند که اگر پیش لرزه نداشته باشد و غافلگیر کننده باشد ، در این شرایط نیزطبق تئوری » مثلث نجات «و فضای خالی ایجاد شده در اطراف اتاق امن خالی ، هم احتمال زنده ماندن کسانی که در زیر آوار مانده اند نیز زیاد است و هم اینکه عملیات نجات نیز بخوبی انجام میشود . در هر حال طرح اتاق امن طرح ارزشمندی است که عده ای برای سرقت آن مجبور شده اند که ایمان و مملکت خود را بفروشند.پس بهتر است که دست از خودخواهی ولجاجت شیطانی برداریم و تسلیم سخن حق شویم و اتاق امن را انبوه سازی و گسترش نماییم.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.