وزیر دفاع در خرم آباد: صنایع دفاع دورود را فعال می کنیم

رئیس جمهور در سفر اول خود در ورزشگاه تختی دورود به مردم قول داد در راستای تمرکز زدایی، واحدهایی از صنایع دفاع از تهران به دورود منتقل شود و این در سفر اول تصویب نیز شد. اما با عاطل ماندن این مصوبه در سفر دوم،  راه اندازی صنعت واگن سازی به صنایع دفاعی دورود مطرح و تصویب گردید. اینک  سردار احمد وحیدی وزیر دفاع در مراسم چهلم شهدای پاسدار لرستان: در حال حاضر صنایع دفاع دورود کارهای نسبتا کمی انجام میدهد بدنبال این هستیم که ماموریتهای بیشتری را به آن واگذار کنیم. امیدوارم با اتمام مذاکرات صنعت واگن سازی در صنایع دفاعی دورود راه اندازی شود.  

———————————————————–

سردار احمد وحیدی در حاشیه مراسم بزرگداشت چهلمین روز شهادت شهدای پاسدار لرستان در گفتگو با خبرنگار مهر در خرم آباد در مورد وضعیت صنایع زرهی بنی هاشم شهرستان دورود عنوان کرد: در حال حاضر این صنعت کارهای نسبتا کمی انجام می دهد که بدنبال این هستیم فعالیت های بیشتری را به آن واگذار کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به مصوبه دور دوم سفر هیئت دولت برای انتقال فعالیتهای جدید به این صنعت پیگیر هستیم که ماموریت های جدیدی به صنایع دفاعی دورود محول شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور در مورد انتقال صنعت واگن سازی به صنایع دفاعی دورود نیز عنوان کرد: مذاکرات لازم در این زمینه با وزارت راه در حال پیگیری است.

سردار وحیدی ابراز امیدواری کرد که با اتمام مذاکرات در این زمینه صنعت واگن سازی در صنایع دفاعی دورود راه اندازی شود.

در سفر دور دوم هیئت دولت به لرستان مصوب شده است تا یکی از صنایع دفاعی با توجه به امکاناتی که وجود دارد به صنایع دفاعی شهرستان دورود منتقل شود که این مصوبه هنوز اجرایی نشده است.

Advertisements

یک فکر برای “وزیر دفاع در خرم آباد: صنایع دفاع دورود را فعال می کنیم”

  1. با سلام.فعال سازی صنایع دفاع برای امنیت کشور ضروری است.اما فعال سازی صنایع صنعتی لرستان هم برای کاهش نرخ بیکاری ضروری تر است.امنیت رفاهی بسیار پایدارتر از امنیت ابزاری است.هم باید به صنایع نظامی توجه کرد و هم صنایع صنعتی. تا ایرانی قدرتمند داشته باشیم.اکنون ایران یک بازیگر مهم منطقه ای می باشد. کاهش نرخ بیکاری و رفع فقر مهم ترین متغیر برای امنیت ملی درازمدت هستند.اگر مردم از وضع موجودشان راضی باشند هیچ قدرتی نمی تواند بر علیه ی ما اقدام کند.یعنی توجه به عوامل قدرت نرم در کنار قدرت سخت باید مورد توجه مسولین عزیز باشد. روح پاسداران رشید شاد باد. با احترام شهرام شرفی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.