بحرانی بیکاری در بروجرد: فقط 12 درصد از تعهد دولت محقق شد

با توجه به تعهدات تعیین شده توسط دولت برای ایجاد اشتغال در سطح استانهای مختلف کشور، برای استان لرستان سهمیه ۲۳ هزار نفری در نظر گرفته شده، بنابر اعلام مسئولان تاکنون ۵۸ درصد این تعهد محقق شده است ولی آمار تحقق اشتغال در بروجرد به عنوان قطب صنعت استان در تضاد با گفته های مسئولان است. به گفته فرزاد مطلق رئیس اداره کار بروجرد در حالیکه ما برای چهار هزار و ۴۹۶ نفر تعهد اشتغال داده ایم، تاکنون برای ۵۵۹ نفر در بروجرد شغل ایجاد شده    

به گزارش شبکه خبری صداقت به نقل از مهر، استان لرستان با حضور در صدر جدول بیکاری کشور نیازمند جهش در این زمینه است که این امر در گرو رفع چالش بیکاری در همه شهرستانهای این استان است.

در سالجاری با توجه به تعهدات تعیین شده توسط دولت برای ایجاد اشتغال در سطح استانهای مختلف کشور، برای استان لرستان سهمیه ۲۳ هزار نفری در نظر گرفته شده است که بنابر اعلام مسئولان تاکنون ۵۸ درصد از این تعهد محقق شده است در حالیکه آمار تحقق اشتغال در شهرستان بروجرد به عنوان قطب صنعت استان در تضاد با گفته های مسئولان است.

فرماندار بروجرد آمار اشتغال ایجاد شده در این شهرستان بزرگ را ناشی از دو مقوله می داند؛ یکی اینکه آمارها در این زمینه هنوز توسط برخی دستگاهها اعلام نشده باشد و دیگری اینکه برخی مسئولان در راستای ایجاد اشتغال در بروجرد کوتاهی کرده باشند.

جلسه روز سه شنبه کارگروه اشتغال شهرستان بروجرد محل گلایه ها و انتقادات معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه شهرستان بروجرد از تلاش و پیگیری دستگاهها در راستای ایجاد اشتغال در بروجرد بود.

سجاد معین با بیان اینکه ما برای اشتغال چهار هزار و ۵۰۰ نفری در بروجرد تعهداتی داریم، بیان داشت: اما امروز پس از گذشت بیش از هشت ماه و برگزاری دهها جلسه کارگروه اشتغال هنوز آماری از تحقق تعهدات در این زمینه در دست نیست.

وی ادامه داد: در صورتیکه روند حرکت از سوی مسئولان به این منوال باشد تا پایان سال حتی نمی توانیم برای ۴۰۰ نفر هم اشتغال ایجاد کنیم.

معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه شهرستان بروجرد با تاکید بر اینکه آمارهای ارائه شده در زمینه وضعیت اشتغال در بروجرد باید هر چه سریعتر به روز شود، خاطر نشان کرد: تمامی اعضای کارگروه و دستگاههای اجرایی باید ظرف یک هفته از میزان تحقق اشتغال تعهد شده خود گزارشی ارائه کنند.

معین خواستار پیگیری دبیرخانه کارگروه برای تهیه رقم صحیح میزان اشتغال ایجاد شده در ۹ ماه اول سالجاری شد و از کم کاری و کوتاهی برخی دستگاهها در این زمینه انتقاد کرد.

رئیس اداره کار و امور اجتماعی شهرستان بروجرد نیز در این جلسه در سخنانی با اشاره به آمار ارائه شده در مورد میزان اشتغال ایجاد شده در بروجرد عنوان کرد: در حالیکه ما برای چهار هزار و ۴۹۶ نفر تعهد اشتغال داده ایم که تاکنون برای ۵۵۹ نفر در بروجرد شغل ایجاد شده است.

فرزاد مطلق با بیان اینکه این آمار مربوط به دستگاههایی است که وضعیت را تاکنون اعلام کرده اند، بیان داشت: از ابتدای سالجاری تاکنون صنایع و معادن ۲۰۷ شغل، کمیته امداد ۶۹ شغل، بازرگانی ۱۴۱ شغل، اداره تعاون ۳۴ شغل، بهزیستی ۴۹ شغل و بنیاد شهید ۵۹ شغل در بروجرد ایجاد کرده اند.

هر چند امید می رود که آمار اشتغال ایجاد شده در بروجرد تاکنون از ۵۰۰ شغل فراتر رفته باشد ولی به نظر می رسد رفع بیکاری به عنوان مهم ترین دغدغه مردم استان لرستان و شهرستان بروجرد نیازمند توجه جدی تر دستگاههای مختلف است.

منبع: فردای بروجرد
http://virna.ir/?p=2409

Advertisements

2 دیدگاه برای «بحرانی بیکاری در بروجرد: فقط 12 درصد از تعهد دولت محقق شد»

  1. با سلام.بیکاری در آمد را از بین می برد و فقر را گسترش می دهد.جناب آقای بروجردی در خصوص پیگیری مسائل سیاست خارجی متناسب با کمیسیون مربوطه ی مجلس بسیار فعال هستند.انتظار این است که در خصوص نرخ بیکاری در شهرستان بروجرد هم پیگیر و فعال باشند.وقتی نان نیست نباید با پیاز برای شکم اشتها ایجاد کنیم.شاید مهم ترین بحران در استان لرستان بالا بودن نرخ بیکاری خصوصا در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی باشد.ابتدا باید رفاه و اشتغال در کنار آبادانی و عمران بوجود آورد و سپس گُلبانگ مسلمانی را فریاد زد. با احترام شهرام شرفی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.