مدال آوران لر در مسابقات آسیایی گوانجو را بشناسیم

 عارف رومیانی: مسابقات گوانجو در کشور چین به پایان رسید. کشور عزیزمان توانست با کسب۲۰ طلا جایگاه چهارمی را به خودش اختصاص بدهد. در این دوره از مسابقات مردان غیور  لر در کسب  این افتخار سهم  قابل توجه داشتند. مثلا مدال طلا توسط نعمت پور دلاور کوهدشتی، مدال طلای عبدولی از اندیمشک، مدال طلا صادق گودرزی از ملایر در کشتی، نوروزی مدال طلای کشتی فرنگی (اهل سپیدان)- مرادی (یک مدال طلا و یک نقره)و صمیمی (مدال برنز) رومیانی و زمانی در کبدی نقره کسب کردند و خیلی  های دیگر که ما اطلاعاتی از انها نداریم  

مسابقات گوانجو در کشور یک میلیارد و سیصد میلیونی  چین و با هزینه چند برابر هزینه ای که برای المپیک لندن در نظر گرفتند به پایان رسید .

کشور عزیزمان ایران توانست با کسب۲۰ طلا جایگاه چهارمی را به خودش اختصاص بدهد این اولین باری است که ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی  به چنین جایگاهی می رسد .

 در این دوره از مسلبقات مردان غیور  لر با شایستگی هرچه تمام تر و  غیرت مثال زدنی توانستند برای میهنماشان در کسب  این۲۰ طلا سهم  قابل توجه داشته باشند  ونشان دادن که کشور عزیزمان حرفی و اسه گفتن  تو این دوره از مسابقات دارد.

 به هر صورت این مسابقات تجلی  غرور و افتخار  ملی  بو د به خصوص مواقعی که یکی از  هم میهنانمان  بر بالای سکو  می رفتند  و موزیک جمهوری اسلامی ایران  نواخته می شد این غرور وقتی چند صد برابر می شود که  یک لر غیور  در میان این همه مدعی  و افرادی که سرشار از امکانات و توسعه استانی  هستند به چنین افتخاری نائل می شد .

اما نکته تاسف بار اینجاست  که این مسابقات تمام شد  و هرگز  در هیچ مقاله  روزنامه نشریه  سایت  وبلاگ  لری که مدافع حقوق مردم لر هستند انچه که در خور و شایسته   غرور افرینان لر مان باشد نپرداختند و هنوز هم هیچ آماری از مدال اوران لر و کسانی که در این مسابقات شرکت کردند  وجود ندارد .

اگر خاطرمان باشد  چقدر به خاطر قضیه  حمزه ای  در فیلم فاصله ها  نامه ها دادیم  مطالب نوشتیم  ودر رسانه ها هیاهو  به پا کردیم .

فکر نمی کنم  اهمیت موضوع افتخار افرینان لر مان اصلا قابل مقایسه با  ان قضیه باشد .

لرستان  و لر سرشار از   استعداد  وافتخار هست بیایم  در جهت  ارزش سازی  و الگوسازی  و ایجاداعتماد به نفس  برای مردم لر قدم برداریم و این امکان پذیر نیست مگر با بزرگ نمایی افتخار افرینانمان و کوچیک و اهمیت ندادن به مسائلی که تضعیف کننده روحیه و اعتماد به نفس مردم لر مان باشد.

تا انجا  که بنده  مطمئن هستم و دوستان لر کمک کردند

  مدال طلا توسط نعمت پور دلاور مرد کوهدشتی مدال طلا توسط عبدولی از اندیمشک و یک طلا اقای گودرزی از ملایر  در رشته کشتی کسب نمودند آقای نوروزی دارنده مدال طلای کشتی فرنگی (اهل سپیدان)- آقای مرادی (دارنده یک مدال طلا و یک نقره)و صمیمی (مدال برنز) هم لر بختیاری هستند. آقای رومیانی و زمانی در کبدی نقره کسب کردن و خیلی  های دیگر که اطلاعاتی از انها وجود ندارد ……..

اشاره لرنا: از خوانندگان محترم این مطلب خواهشمندیم ما را در تکمیل این لیست و شناسایی مدال آوران لر یاری نمایند و اطلاعات خود را در قالب نظر در انتهای همین مطلب درج نمایند. با تشکر

14 دیدگاه برای «مدال آوران لر در مسابقات آسیایی گوانجو را بشناسیم»

 1. dost aziz aghay abdevali lor hastand vali ahl andimeshk hastand na kohdasht etebar nashriye lorna ra ba etelaat ghalat paeen nayarid aval tahghigh bad matlanb neveshtan hamishe yadet bashe

 2. ارش كمالوند:واليباليست/جمال ميرزايي طلايي كشتي نهاوند/مريم بهاروندمربي تيم ملي جودو/غلام محمدي مربي كشتي ازاد/قلاوندمربي كشتي فرنگي و…………

 3. با سلام.کسب مدال، افتخاری سمبولیک بدون تاثیر ترقی گرا و تحول گرا در زندگی مردم محروم و فقیر می باشد.مدال ها شادی بخش هایی روانی و آرام کننده ای تسکینی برای فقرا هستند.مدال آوری و هیجان آن تمام می شود ولی فقر و محرومیت باقی خواهد ماند.آقای رومیانی لطفا به اولویت ها ی واقعی حیات ساز فقرا و محرومان بپردازید.با مدال آوری نمی توان با فقر مبارزه ی اساسی و زیربنایی کرد. گرچه می توان بصورت مقطعی فقرا را از مشکلاتشان فرافکن نمود و آنها را به نقطه ای انحرافی دلمشغول نمود. با احترام

 4. اقای عبدولی جز طایفه عبدولی کوهدشت می باشند اصالتا کوهدشتی هستند و جز افتخارات شهر کوهدشت محسوب میشن ولی باز با این وجود فرقی نمیکنه چون از تبار لر تشریف دارند.

 5. چه عجب خیلی خوبه ادامه بدین اگر هم امکانش هست با اونها مصاحبه کنید

 6. عبدولی از طایفه عبدولی و خویشاوندان استاد ایرج رحمانپور می باشند و اصالتااهل کوهدشت می باشند و نزدیک به 10ساله که به اندیمشک رفته اند.
  درود بر لرستانی های افتخار آفرین

 7. سلام. با تشکر از زحماتی که برای همزبان هامون می کشید. هرچند فرقی نمی کنه لرها کجا باشن اما برای اطلاع رسانی صحیح تر، آقای عبدولی لر اندیمشک هشتند.

 8. آقای سعید عبدولی از طایفه عبدولی می باشد که خواستگاه این طایفه سرکان عبدولی با مرکزیت روستای لیلانچم عبدولی در حاشیه رودخانه کشکان می باشد که هنوز این منطقه سکنه خودش را دراد و پویا می باشد روستایی که باوجود همه امکانات هنوز از نعمت برق و آب و پل جهت دسترسی ساکنین به لطف نمایندگان محترم کوهدشت و پلدختر به دلیل واقع شدن بین این دو شهرستان محروم می باشد این منطقه از لحاظ تقسیمات کشوری جزئ حومه های کوهدشت می باشد آقای سعید عبدولی حدود ده دوازده سالی می باشد که به اندیمشک مهاجرت کرده اند ولی به هر حال این افتخار نصیب قوم لر شده اندیمشک و کوهدشت بودنش فرقی نمیکنه مهم اینه که این هم چند روزی سر زبانهاست ولی آیا کسی به رفع موانع محرومیت مردم به خصوص لیلانچم برای ظهور امثال سعید در آینده می پردازد؟

 9. از دوست عزیزم آقای رومیانی بخاطر درج این مطلب تشکر می کنم. یک انتقاد هم داشتم و آن اینکه متن یک خبر باید به صورت نوشتاری باشد نه گفتاری (مثلاً عبارت: کشور عزیزمان حرفی و اسه گفتن تو این دوره از مسابقات دارد)تا جنبه رسمی خود را حفظ کند.

 10. درودبرهمه ی لرها»درودبر همه ی ملایری ها»درودبرصادق گودرزی»… .

 11. درود برسرزمين لرستان،درود بر مردمان لرستان ،
  مهم نيست ورزشكاران عزيز اهل كدوم دياروقوم قبلهاند ازهمه مهمتراينكه لرند و مرد

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.