قطر میزبان جام جهانی فوتبال 2022

روسیه و قطر به ترتیب به عنوان میزبان جام جهانی فوتبال در سال 2018 و 2022 انتخاب شدند. شیخ حمد بن خلیفه امیر قطر به همراه همسرش شیخه موزه و نخست وزیر و وزیر امور خارجه و وزیر انرژی و مقامات فدراسیون فوتبال این کشور در محل سالن اعلام میزبان جام جهانی حضور داشتند که پس از اعلام نام قطر به عنوان میزبان 2022  از جا بر خواستند و به شادی پرداختند. قطر کشور کوچکی در جنوب خلیج فارس است که یک و نیم میلیون نفر جمعیت دارد   

– بارها زمان اعلام میزبانان جام جهانی برای سال های 2018 و 2022 به تاخیر افتاد. زمان اولیه اعلام نتایج ساعت 18 و 30 دقیقه روز پنجشنبه بود که چند بار این زمان به تاخیر افتاد.

– شیخ حمد بن خلیفه امیر قطر به همراه همسرش شیخه موزه و نخست وزیر و وزیر امور خارجه و وزیر انرژی و مقامات فدراسیون فوتبال این کشور در محل سالن اعلام میزبان جام جهانی حضور داشتند که پس از اعلام نام قطر به عنوان میزبان 2022  از جا بر خواستند و به شادی پرداختند.

سپس بر روی سن رفتند و ضمن بلند کردن کاپ جام جهانی گواهینامه نمادین میزبانی جام جهانی را دریافت کردند.

 

– قطر کشور کوچکی در جنوب خلیج فارس است که یک و نیم میلیون نفر جمعیت و 11 هزار و نیم کیلومتر مربع مساحت دارد.

– رئیس فدراسیون فوتبال قطر پس از اعلام پذیرش میزبانی کشورش پشت تریبون رفت و گفت: از اعتماد شما بسیار متشکرم مطمئن باشید از اعتماد و اطمینانی که به قطر داشتید پشیمان نخواهید شد.

– همزمان با اعلام نام میزبان جام جهانی 2022 و 2018 درمراسمی در مقر فیفا در شهر زوریخ سوئیس ، هزاران نفر در ساحل شهر دوحه که از طریق پرده نمایش بزرگی این مراسم را پیگیری می کردند به شادی و ابراز احساسات پرداختند. بسیاری از خودروها در خیابان های اصلی شهر دوحه پایتخت قطر نیز به نشانه شادی چراغ های خود را روشن و خاموش می کنند.

– مقامات قطری پیش از این در آخرین مراسم معرفی کاندیداهای میزبانی 2022 گفته بودند که زمان آن رسیده تا خاورمیانه نیز میزبان جام جهانی فوتبال باشد.

– قطر به عنوان میزبان جام جهانی فوتبال در سال 2022 از سوی کمیته اجرایی 22 نفره فیفا انتخاب شد.
 
– این نخستین باری است که کشوری از منطقه خاورمیانه به عنوان میزبان جام جهانی فوتبال انتخاب می شود.
 
– کشورهای استرالیا، ژاپن، آمریکا، کره جنوبی و  قطر کاندیداهای میزبانی جام جهانی 2022 بودند که در نهایت آمریکا و قطر به مرحله نهایی رسیدند و قطر به عنوان گزینه نهائی معرفی شد.
 
– فیفا امروز به صورت همزمان علاوه بر اعلام نام میزبان جام جهانی 2022، میزبان جام جهانی در سال 2018 را نیز اعلام کرد.
 
– کمیته اجرایی فیفا کشور روسیه را نیز برای میزبانی 2018 انتخاب کرد.
 
– اسپانیا و پرتغال (به صورت مشترک)، بلژیک و هلند (به صورت مشترک)، انگلیس و روسیه برای میزبانی جام جهانی 2018 تلاش کردند که در نهایت سپ پلاتر رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) نام روسیه را به عنوان میزبان نهایی اعلام کرد.

Advertisements

3 دیدگاه برای «قطر میزبان جام جهانی فوتبال 2022»

  1. متاسفانه کشوری که به اندازه ی یکی از شهرهای ما جمعیت داره باید میزبان این مسابقات باشکوه باشه و ایران……………

  2. نــگران نباشی، چون بچه های بالا گفتن …انشاء الله واسه سال 3000 جام به ایران میاد

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.