محمد زاده معاون جدید مطبوعاتی وزارت ارشاد شد

به گزارش ندای زاگرسی با برکناری محمدعلی رامین، معاون جنجالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد جعفر محمدزاده که اصالتا  کوهدشتی هستند ، جانشین وی شد. محمدزاده قبل از این رئیس دفتر محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور بود. وی در کارنامه فعالیتش، سابقه معاونت ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور، ریاست دفتر معاون اول رئیس جمهور، معاونت موسسه و روزنامه جام جم و مدیر کل روابط عمومی دیوان محاسبات کشور   حضور در آموزش و پرورش، صداوسیما، مطبوعات را داشته است    

 محمدزاده که رئیس دفتر محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور بود، با حکم وزیر ارشاد جانشین رامین، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد شد و حکم انتصاب وی به ‌زودی در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

بنا بر این گزارش، محمدزاده همچنین حضور در آموزش و پرورش، صداوسیما، مطبوعات و نیز مسئولیت های گوناگونی را عهده دار بوده است.

 وی در کارنامه فعالیتش، سابقه معاونت ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور، ریاست دفتر معاون اول رئیس جمهور، معاونت موسسه و روزنامه جام جم و مدیر کل روابط عمومی دیوان محاسبات کشور را داشته است.

گفتنی است، محمدعلی رامین که تا چند روز پیش از انتصابش به شدت پذیرش این مسئولیت را رد می کرد و حتی با حضور در غرفه «تابناک» در نمایشگاه مطبوعات سال گذشته، طرح این مسأله را بی پایه و دروغ خوانده بود، با وجود تمایل نداشتن سید محمد حسینی در دهم آبان سال گذشته به این سمت منصوب شده بود و در مدت این یک سال، بارها و بارها با اهالی رسانه و مطبوعات درگیر شد تا جایی که در سال جاری با صهیونیست خواندن برخی رسانه های منتقد دولت، موجبات حضور نیافتن آنها در نمایشگاه را با افتخار! فراهم کرد.

این در حالی است که رامین در ماجرای توقیف نشریه موهن همت که در راستای همگامی با منویات یک فرقه انحرافی ـ که روز گذشته نیز آیت الله لاریجانی به تفصیل درباره آن صحبت کرد ـ اقدام به اختلاف افکنی در داخل نظام کرده بود، بر خلاف تأکید دفتر رهبر انقلاب مبنی بر برخورد با دست اندرکاران این نشریه به شدت از آن دفاع کرده و مخالف توقیف آن بود.

ذکر این مهم لازم است، در حکمی محمدعلی رامین به عنوان «مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی» منصوب شد.

به هر حال، امیدواریم محمدزاده بتواند توقعات اهالی رسانه و مطبوعات را برآورده سازد.

توصیه وزیر ارشاد به معاون جدید مطبوعاتی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی که برای محمد جعفر محمد زاده به عنوان معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد صادر کرده است، از وی خواست با مطبوعات، خبرگزاری ها، سایت ها و به طور کل رسانه‌ها تعامل سازنده داشته باشد.

در حکم سید محمد حسینی به جعفرزاده آمده است: فرهنگ تجلیاتی دارد که در بخش مکتوبات، مطبوعات تا هنوز جایگاه خود را حفظ کرده است. رسانه‌های مکتوب اعم از مطبوعات سنتی و پدیده‌های امروزین آن، می‌توانند رکن چهارم استقلال و آزادی یک کشور و یک ملت باشند؛ اگر به ذات مأموریتش آگاه شوند و مدیر به اهداف مقدسش واصل!

در ادامه این حکم، خطاب به محمدجعفر محمدزاده، آمده است: جنابعالی را که در عرصه تعهد، تجربه و تدبیر صاحب اعتبار می‌باشید، به سمت «معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی» منصوب می‌نمایم.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه آورده است: این مسئولیت در ذات خود مأموریتی دارد که توانمندی هایتان استغنای شرح می‌طلبد، لیکن به چند سرفصل اشاراتی لازم است: تعامل سازنده با مطبوعات، خبرگزاری ها، سایت ها و به طور کل رسانه‌ها، گسترش همکاری های رسانه‌ای داخلی و خارجی با رعایت اصول حاکم بر سیاست خارجی، ارتقای سطح دانش روزنامه نگاران و تربیت خبرنگارانی کارآمد در عرصه ملی و بین‌المللی، توجه بیش از پیش به حمایت از نشریات الکترونیکی و حمایت جدی از نشریات تخصصی و بها دادن به مطبوعات استانی و شهرستانی، حمایت از مطبوعات وزین برای جهانی شدن در زبان‌های مختلف، تعامل با خبرگزاری های معتبر خارجی، به ویژه اسلامی و حذف واسطه‌های تحریفگر، اهتمام به اشاعه فرهنگ ارزشی و دینی و رفتار رسانه‌ای مبتنی بر اخلاق حرفه‌ای.
 
در ادامه این حکم آمده است: هر گامی که در این زمینه برداشته شود، به دلیل بسیاری مخاطب به هنجارسازی جامعه، کمک موثری خواهد کرد. مسیر توفیقتان به کرامت باران رحمت ناظر مطلق، ناضر باد و مدد حضرت حق در این وادی صعب، قدمهایتان را ناصر!
 
همچنین حسینی در حکم دیگری، محمدعلی رامین را به عنوان «مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی» منصوب کرد.

توجه: این خبر مربوط به ایامی است که لرنا فیلتر بوده است و ما پس از رفع فیلتر اکنون آن را منتشر نموده ایم

Advertisements