حکایت جالب انتخاب شهردار جدید دورود

شهردار منتخب دورود در تاریخ 1/9/1389 از خدمت سربازی ترخیص و هم اکنون جویای کار می باشد و حتی یک روز سابقه کاری ندارد. دهمرده استاندار لرستان خواستار انتخاب یک شهردار پرسابقه و مجرب شد و گفت: بار تریلر را بر وانت سوار نکنید! مردم  دورود در نماز جمعه با در دست داشتن تراکت هایی با مضمون مخالفت با انتخاب شهردار جدید، شعارهایی علیه اعضای شورای شهر و تصمیم اخیر آنها سردادند که با دخالت نیروی انتظامی به تجمع خود پایان دادند… دکتر دهقان با اعتراض به دخالت یک نماینده مجلس در مسائل مربوط به انتخاب شهردار دورود گفت: ظاهرا برخی از نمایندگان در حوزه انتخابیه خود هیچ مشکلی ندارند... اسامی کاندیداهای شهرداری دورود در ادامه همین مطلب   

 به نقل از ویژه نامه کیهان دورود 29 آذر 1389

دورود، خبرنگار کیهان: استاندار لرستان در واکنش به انتخاب یک جوان خرم آبادی به سمت شهرداری دورود توسط شورای شهر، گفت: بار تریلر را بر وانت سوار نکنید! دکتر دهمرده خواستار انتخاب یک شهردار پرسابقه، مجرب و مسلط بر امور شهری گردید.

وی سابقه کهن تاسیس شهرداری در دورود و وجود مردم شریف و فرهیخته آن شهر را لایق انتخاب یک شهردار متناسب با این ویژگی ها دانست. پنج عضو از هفت عضو شورای شهر دورود دو هفته قبل علی رغم وجود 18 کاندیدای بومی شهرستان دورودو یک کاندیدا از خرم آباد، فرد اخیر را به عنوان شهردار انتخاب و برای اقدامات بعدی به استانداری معرفی کردند. فرماندار دورود نیز ضمن ابراز مخالفت با این انتخاب در نامه ای به شورای شهر و استانداری، اعلام کرد فرد معرفی شده شرایط شهردار شدن را ندارد.

براساس مدارک اراءه شده به فرمانداری، شهردار منتخب در تاریخ 1/9/1389 از خدمت سربازی ترخیص و هم اکنون جویای کار می باشد و حتی یک روز هم سابقه کاری ندارد و فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته نقشه برداری از دانشگاه علمی- کاربردی خرم آباد است.

جالب تر اینکه شهردار منتخب از لحاظ امتیازات متعلقه، آخرین نفر از نامزدهای تصدی شهرداری دورود می باشد. در این میان کاندیدا های بومی شهرستان دورود از جهت سابقه کار در شهرداری و تصدی شهرداری دارای سابقه هستند. مثلا مهندس سید علی حسینی، شهردار فعلی کوهدشت و شهردار سابق دورود، همچنین مهندس عزت چراغی شهردار سابق چالانچولان و معاون عمرانی شهرداری دورود و کارشناس فعلی شهرداری دورود. ضمن اینکه از جهت تحصیلات علی و مرتبط با شهرسازی، تعدادی از نامزدها هم اینک مدرس دانشگاه هستند.

این انتخاب با مخالفت مطلق شهروندان دورودی مواجه شد. بسیاری از مردم به هر وسیله ممکن مراتب اعتراض خود را به مراجع ذی ربط در استانداری و فرمانداری اعلام کردند. مردم در آخرین اقدام خود در نمازجمعه هفته گذشته با در دست داشتن تراکت هایی با مضمون مخالفت با انتخاب شهردار جدید، شعارهایی علیه اعضای شورای شهر ئ تصمیم اخیر آنها سردادند که با دخالت نیروی انتظامی به تجمع خود پایان دادند. تعدادی نیز در گفتگو با کیهان این انتخاب را توهین به توانمندی مردم دورود در اداره شهرشان دانستند.

شهردار منتخب که از سوی امور شهری استانداری لرستان نیز رد صلاحیت شده است، از طریق شورای حل اختلاف استانداری پیگیر انتخاب خود به عنوان بعنوان شهردار دورود می باشد. وی که به همراه پدرش در راهروهای استانداری مشغول رایزنی با مسئولان ذی ربط برای جلب نظر آنها جهت اغماض از طریق قوانین بود حاضر نشد به سوالات خبرنگار کیهان پاسخ دهد.

با این حال سرپرست شهرداری دورود نیز همانطور که قبلا گفته بود از سمت خود کنار رفت، مهندس بهزاد قائدرحمت در شماره پیشین به کیهان گفته بود که حاضر نیست در خدمت اجرای سیاستهای غلط در شهرداری قرار گیرد.

دکتر عزت الله دهقان نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس در این باره گفت: به جوانان متعهد و متخصص دورودی که در حال حاضر در اقصی نقاط کشور، سخت ترین عرصه های مدیریتی کشور را اداره می کنند، چگونه حالا از اداره شهر خود عاجز شده اند؟! مردم دورود به اعضای شورای شهر رای داده اند که براساس رای و نظر مردم شهر را اداره کنند، نه اینکه برخلاف میل مردم فردی را از شهری دیگر برای اداره شهر منصوب کنند.

دکتر دهقان با اعتراض نسبت به دخالت یک نماینده مجلس در مسائل مربوط به انتخاب شهردار دورود گفت: ظاهرا برخی از نمایندگان در حوزه انتخابیه خود هیچ مشکلی ندارند که به فکر رفع مشکلات دورود افتاده اند، آنهم به کمک نیروهای غیر بومی و بستگان خود!

گفتنی است در یکی دوسال اخیر چند نفر از نمایندگان استان بجای گذراندن عطیلات مجلس در حوزه انتخابیه خود، در دورود اسکان می یابند و در امور مختلف این شهر دخالت می کنند و با وجود اعتراضات مردم و مسئولین دورودی این دخالت ها همچنان ادامه دارد.

 —————————————————————————————————-

مطلب زیر از وبلاگ آقای حسن امیدیان عضو شورای شهر دورود نقل می گردد.

شهردار جدید دورود معرفی شد!

پیرو مطالب نوشته شده قبلی در خصوص برکناری شهردار دورود توسط گروهی از اعضای شورای اسلامی شهر دورود و انتصاب سرپرست جدید متاسفانه سزپرست معرفی شده نیز نتوانست  با شورا همکاری نماید و بعد از گذشت چند روز از شروع به کارش ایشان رسما استعفای خویش را از سمتش به شورا اعلام نموده و چند روزی است که شهر دورود بدون شهردار میباشد و  شورا نیز به علت ندانم کاری و عدم آشنایی با قانون سرپرست جدید معرفی ننموده است که این خود جای سئوال دارد…

با توجه به ضرورت انتخاب شهردار جدید و با توجه به اعلام کاندیداتوری  هیجده  نفر برای سمت شهرداری از قشرها  و سلایق مختلف با سوابق مشخص و تحصیلات معین از خود شهر دورود و        خارخ از شهر دورود که انصافا از نظر بنده  اکثر کاندیداهای دورودی در شرایط بهتری از میزان تحصیلات وسوابق اجرایی نسبت به بقیه قرار داشتند.

به دعوت هیات رئیسه شورا در یک جلسه فوق العاده هفت ساعته؟!!!…ما اعضای شورا به پای صحبتهای کاندیداها و طرح و بر نامه های کاندیداها نشستیم .

متاسفانه در روز بعد در یک جلسه فوق العاده دیگر در جلسه ای که تقریبا از قبل نتیجه آن قابل         پیش بینی بود شور ا اقدام به رای گیری جهت انتخاب شهردار نمود که آقای ایوب اسدی جوانی          ۲۵-۲۴ ساله اهل خرم آباد (فکر کنم با تجربه اندک) با پنج رای به عنوان شهردار دورود معرفی شدند…..!!!!!!؟؟؟؟؟؟

اسامی کاندیداهای شهرداری دورود

جهت بررسی و مقایسه ای بین کاندیداهای سمت شهرداری دورود علی الخصوص گزینه منتخب شورا جهت شهرداری دورود به معرفی کاندیداها میپردازم و قضاوت را به مردم میسپارم

1-آقای مسعود فرهیخته :اهل دورود-فرهنگی- دانشجوی مقطع دکتری مدیریت اقتصاد-استاد دانشگاه-حدود بیست سال سابقه تدریس در آموزش وپرورش و دانشگاه

2-آقای سید علی حسینی:اهل دورود_شهرداریچی_فوق لیسانس برنامه ریزی شهری-شهردار کوهدشت- شهردار دورود –معاون شهردار دورود  و…..

3-عزت الله چراغی:اهل دورود-شهرداریچی-فوق لیسانس برنامه ریزی شهری-نیروی شهرداری دورود-معاون شهردار-شهردار چالانچولان-……..

4-موسی هداوند:اهل دورود-فرهنگی -فوق لیسانس عمران -استاد دانشگاه –سابقه حدود پانزده         ساله در آموزش وپرورش و دانشگاه نظارت بر پروژه های عمرانی مختلف

5-آیت باجلان:اهل دورود-فوق لیسانس عمران-استاد دانشگاه –ناظر نوسازی مدارس-ناظر پروژه های عمرانی مختلف

6-اصغر کردعلیوند:اهل خرم آباد-فوق لیسانس مدیرت دولتی-سابقه مدیریت کلان در استان –در حال حاضر هم جز مدیران شهرداری تهران

7-سهراب لک:اهل دورود-دانشجوی مقطع فوق لیسانس عمران-کم سابقه

8-بهرنگ دالوند:اهل دورود-مهندس عمران-شهرداریچی معاون شهردار دورود

9-محمد هاشمی :اهل دورود-مهندس عمران با سابقه اجرایی زیاد  در پروژه های عمرانی

10-قربانعلی سیفی:اهل دورود –شهرداریچی-لیسانس حقوق-معاونت حقوقی شهرداری-شهردار    ناحیه منفصل ناصرالدین

11-یعقوب بختیاری:اهل دورود –لیسانس علوم سیاسی-کارمند فرمانداری دورود با حدود پانزده سال سابقه در پستهای مختلف(بخشدار-دهیار-./….)

12-صید نور الماس پور:اهل الشتر-لیسانس حقوق-شهرداریچی –معاون حقوقی شهرداری الشتر

13-محمود هاشمی:اهل دورود-مهندس عمران-سابقه اجرایی دارد

14-سعید میر منش:اهل دورود-مهندس عمران-سابقه اجرایی دارد.

15-ایرج فولادوند:اهل دورود-مهندس عمران- سابقه اجرایی دارد .

16-رضا حکیمی:اهل دورود مهندس مکانیک-سابقه اجرایی ومدیرت زیادی دارد.

17-ماشالله قلی کیانی:اهل اندیمشک-مهندس مکانیک- سابقه اجرایی ومدیریتی ده ساله          در صنعت دورود دارد.

18-ایوب اسدی:اهل خرم آباد(پلدختر)-لیسانس نقشه برداری-سابقه اجرایی کم(متولد65)         (شهردار منتخب)

اکنون نیز بنده نظر شخصی خویش را بیان نمودم و از دید بنده ضمن احترام به آقای اسدی (کاندیدای منتخب شورا) که جوان است وجویای نام نمیتواند شهردار خوبی برای شهرمان باشد و در ضمن در بین گزینه های بالا نیروهای وجود دارد که تواناییهایی به مراتب بیشتر از ایشان را دارند که سوابق کاری ومدارک تحصیلی ایشان خود گواه این مطلب است.

وبلاگ آقای امیدیان:  http://omidiyan.blogfa.com/

33 دیدگاه برای «حکایت جالب انتخاب شهردار جدید دورود»

 1. متأسفانه توی شورای شهر پول و روابط حرف اول را می زند. مگه آقای حاجیوند چه کاری که برای دورود انجام نداد جز اینکه به خواسته های شخصی و درجهت اعضای منافع شورای شهر پاسخ منفی داد. شایدم حق با شورای شهر بوده… اما با این انتخاب اون هم از بین این همه کاندیدای تحصیل کرده و باتجربه و مهمتر از همه دورودی، وقتی یک جوان کم تجربه با این مردک تحصیلی اونهم غیربومی توسط شورای شهر انتخاب می شود، هر آدم بیسواد، بیطرف، کورو کر و … مطمئن می شودکه مشکل اصلی شهردار نیست بلکه شورای شهر واعضای ان هستند که فقط وفقط به منافع شخصی خود فکر می کنند. واقعاً حسرت می خورم که چرا …….

 2. با سلام
  از اینکه در مورد یک جوان بی تجربه که بخواهد در عرصه مدیریت شهر درود آن هم با رایزنی فعالیت کند نوشته اید و مخالفت کرده اید عالیست ولی بدانید آقایان کاندید دیگه رو نمیدونم و نمی شناسم که نظر بدم ولی آقای حسینی به واسطه اینکه چند بار با ایشان ارتباط داشته ام و ایشان ….
  به هرجهت ما کوهدشتی ها هیچ اثری که نشان از پیشرفت و توسعه در زمینه مدیریت شهری در دوران تصدی ایشان به عنوان شهردار باشد ندیده ا یم بهتر است این گزینه رو بیخیال باشید. جون همان پسرفتی که در دوره شهرداری ایشان در کوهدشت ایجاد شده یک کارنامه است ویک تجربه که نباید برای مردم شریف درود دوباره تکرار شود.به عنوان نمونه شما کافیست چند سوال در زمینه رشته تحصیلی ایشان مطرح کنید بدون شک از ارائه پاسخ ناتوان خواهد بود.یک شهرداری که به واسطه ارتباط با شورای شهر کوهدشت اومده و یک نفر دیپلم بی تجربه و بیسواد را به عنوان معاون خود به دستور شورای شهر کوهدشت انتخاب کرده از این آقا چه انتظاری می توان داشت. ضمن اینکه بنده نیز با شهردار شدن یک جوان بی تجربه و تازه از سربازی برگشته برای شهردار درود مخالفم به هرجهت درود فرهیختگانی و افراد توانمندی دارد که بتوانند کرسی مدیریت شهری این شهر را کسب کنند نه امثال علی حسینی ناتوان و بیسواد. باتشکر

 3. سلام
  از این پل های موقت شهر خرم اباد و پل های در دست احداث یه چیزی بنویس خیلی خنده دارن

 4. سلام :كار بزرك ادم بزرك مي خواهد نه ادم سياسي بايد به حال شهر دورود كريست با اين شوراي شهرش

 5. مامشكلمان از اينها گذشته مادر انتخابهيمان مشكل داريم باتوجه به مسئله طايفه بازي در موقع انتخابات افراد باصلاحيت راانتخاب نمي كنيم حال بخشي از مشكلاتمان مقصر خود مردم هستند.به نظر بنده فردي كه براي پست شهرداري دورود درنظر گرفته شده است اين نشانه تحقير مردم توسط مسئولين اين شهر است.باتوجه به مدارات ارائه شده در مورد اين شخص دراين پايگاه خبري

 6. آقایان شورای شهر دورود دوره شما هم تمام می شود وببینیم چطور در موقعه انتخابات با چه روی می خواهید کاندید شوید واز مردم دورود رای بخواهید واقعا اینقدر دورود برای شما ارزش دارد

 7. به سلیقه شورای شهر دورود کاری ندارم ولی اینکه یک نماینده از خرم آباد در انتخاب شهردار دورود نقش داشته اصلا درست نیست نمی دانم نویسنده از کجا چنین مطلبی را آورده تا یک عزل و نصبی می شود به نماینده مردم خرم آباد نسبت داده می شود تمام این گفته ها دروغ است و جهت تخریب نماینده مردم خرم آباد که فردی تأثیرگذار در سطح استان و کشور است بیان می شود ایشان به دنبال کارهای مهمی برای استان در سطح کلان هستند نه انتخای شهردار برای دورود . با اینگونه جوسازی ها و حاشیه سازیها نمی توانید وجهه ایشان را بین مردم دورود و استان لرستان خراب کنید . آقای دکتر دهقان نماینده مردم دورود نیز این گفته را که یک نماینده از خرم آباد در انتخاب شهردار دورود نقش داشته را تکذیب نموده است .نویسنده محترم جهت دار این مطلب را نوشته است .

 8. لرنا: با پوزش نظر شما بدلیل متهم کردن یکی از نمایندگان استان و برخی مسئولان دورود قابل نمایش نبود

 9. با سلام بنده درودی هستم و الان مقیم خرم آباد از اینکه با این جو سازی ها می خواهید به نتایج مورد نظر خودتان برسید متاسفم مگر آنهایی که تا الان شهردار درود بوده اند چه گلی بر سر این شهر زده اند بگذارید یک فکر جوان و خلاق فرصت خدمت به مردم را بدست آورد مگر جوانان ما که در هشت سال دفاع مقدس تمام کشور های قدرتمند را انگشت به دهان کردن چند سال سن داشتند چرا سنتی فکر می کنید و آخرت خود را به خاطر دنیای دیگران می فروشید در ضمن نماینده محترم خرم آباد بسیار کلان تر از این چیزهای مد نظر شما می اندیشد و این انگ ها به وی نمی چسبد

 10. شورای شهر بی کفایتی خودشون رو نشان دادن و معلوم شد حاجیوند رو بی دلیل برکنار کردند و کسانی که موافق این انتخاب هستند هیچی از مدیریت شهری نمیدونند.

 11. به حال کل استان لرستان باید گریست مطمئن باشید تمامی مدیران وروئسای استان به ویژه دورود با روابط به پست میرسند نه با لیاقت

 12. جاداردکه به مردم متعهد وهمیشه درصحنه شهرستان دورودوهمه مسئولین دلسوزی که تمام هم وغم خودراجهت انتخاب شهرداری شایسته و خدمتگزار به کارگرفتندونسبت به سرنوشت خودبی تفاوت نبودند یک یاعلی وخداقوتی گفته شود.به امیدانتخاب شهرداری که تپش قلب واندیشه او باتپش قلب واندیشه ی مردمش هماهنگ باشد.شهرداری که خودرااولین شریک غم واندوه مردمش بداندواگرمصیبتی ایجادشداولین قربانی خوداوباشد. به امیدانتخاب شهرداری با این قابلیت.

 13. chera nazarat mara sansor mekoned

  پاسخ لرنا: دوست گرامی، چون نمی توانیم نظراتی که به فینگلیش نوشته می شوند را بخوانیم آنها را حذف می کنیم
  چرا به فارسی نمی نویسید؟

 14. این درد را کجای دلم بگذارم.
  معمولا کار را به کار دان نمی سپارند و اخرش که گند زد می گویند نمی دانستیم از پس کار بر نمی اید(البته در اینجا)

 15. این انتخاب توسط شورای شهر فقط بخاطر سو استفاده اعضای شورای شهر می باشد و بس
  امید است در انتخابات بعدی شورای شهر هیچ یک از این اعضا را انتخاب نکنید
  این افراد علنا از خیانتکاران به شهر دورود می باشند

 16. مدير لرنا باسلام: شمابعضي نظرات را شايدباملاجظاتي ننويسيد اماافكار عمومي يك شهررا نمن توانيد در مورد مسايل ذكر شده تعييردهيد واين مسايل اظهر من شمس ا ست باتشكر

 17. کاررا به دست جوانان پاکدل وبا استعداد وبدون جناح بندی سیاسی واگذار کنید و از تعصب های بیجا دوری کنید مگر شهردار های قبلی که درودی بودند چه گلی به سر دورود زدند

 18. بعضی مواقع انسان مطالبی را می خواند یا می شنود که شایدارائه آن برای دیگران نیز خالی از لطف نباشد .مثلا
  حکایت زیر راچگونه ارزیابی می کنید؟
  » یک موش در خانه تله موشی دید، به مرغ و گوسفند و گاو خبرداد. همه گفتند:تله موش مشکل توست ، به ما ربطی ندارد.ازقضا یک مار در تله افتاد و زن صاحبخانه را گزید، ازمرغ برایش سوپ درست کردند ، گوسفند را برای عیادت کنندگان سر بریدند، گاو را برای مراسم ختم کشتند و تمام این مدت موش در سوراخ دیوار می نگریست و می گریست «.
  بقول شاعر:
  مرد را دردی اگر باشد خوش است درد بی دردی علاجش آتش است.

 19. قابل توجه اعضای محترم شورای شهر دورود حداقل شرایط لازم جهت انتخاب شهردار
  1-سابقه کار حداقل 15 سال(سوابق اجرایی-مدیریتی-سرپرستی-مدیر پروژه ای)
  2-دارای مدرک کارشناسی- مهندسی- گرایش ( عمران- مکانیک-برق-….و مدیریت )
  3-دارای استعدادو توانمند در اداره امور شهری وکارکنان شهرداری
  4-خلاق در ایجاد وطراحی منظر های مختلف شهری
  5-توانمند در افزایش درآمد شهرداری (با برنامه ریزی کوتا مدت وبلند مدت)-وساماندهی حمل و نقل شهری وکسب وکار و ارایه خدمات بهتر به شهروندان
  6-متعهد-متدین- با انگیزه وپر انرژی-دور از دسته ها وجناح بندی سیاسی-وام دار هیچ شخص وجناح ومقامی در استان وشهر نباشد
  7- مبتکر در بهبود فرهنگ شهر نشینی
  موفق باشید

 20. در جامعه ای که انسانهای بزرگ به کارهای کوچک گمارده شوند و انسانهای کوچک متصدی کارهای بزرگ شند آن جامعه در حال متلاشی شدن و سقوط است امیدوارم که جامعه دورودیان جلوی کج فهمی اکثریت شورای شهر را بگیرند تا دورود مشمول سرنوشت قهری مذکور نگردد

 21. مرگ بر رابطه و پارتی تمام بدبختی ما دورودیها اینه که مرکز استانمان خرم اباده-

 22. سلام حامد جان عزیزم احساساتی نشو اشکات رو هم پاک کن من ربطی بین موضوعاتی که مطرح کردی ندیدم

 23. واقعا متاسفام.همین کارهای شما باعث عقب ماندگی شهر ماست.

 24. سلام خدمت «شهروند درودی».زحمت کشیدید که فکر کردید وشرایطی رو برا انخاب شهرداراختراع کردید!!!ولی متاسفانه حتی یکی از اونا از شرایط انتخاب شهردار نیست ویادتون نره زدن هچین حرفایی گناهی نابخشودنیست.ایجاد طراحی منظر شهری کار یک شهرسازه نه شهردار داشتن مدرک کارشناسی برق و مکانیک وعمران هم نمیتونه تو کیفیت کار یک شهردار تاثیر داشته باشه وباید برنام ریزی شهری یا علوم اجتمایی یا امور شهری…خونده باشه ایجاد فرهنگ شهری هم از وظایف شهردار به دوره.15سال سابقه کار ودینداری و…هم که!…

 25. ایرانیان باستان برای هر یک از ماه های سال نام ویژه اش را در نظر گرفته اند که بی شک هر کدام از این ماه ها دارای مفهومی والا و قابل تعمل می باشند. بعبارتی هر ماه با ویژگی خاص خود،ما را به سوی رفتار و کردار ویژه ای سوق می دهد،که از نظر اخلاقی و اجتماعی منشاء خیر و برکت برای همگان میباشد.مفاهیمی که اگر سر لوحه ی زندگی ما قرار گیرند بی شک با روزهای خوش و با نشاطی را به ارمغان خواهند آورد. به این ترتیب برآن شدیم تا از این به بعد معنی هر ماه را در یک جمله ساده توصیف نموده و امید آن داریم که شاهد فردایی بهتر برای ایران اسلامی مان باشیم.
  بهمن: یعنی » نیک منشی و خرد و دانایی » مستدام باد نیک منشی و دانایی تان

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s