رئيس مجمع نمايندگان لرستان: استانی شدن انتخابات مجلس به نفع استانها و کشور است

حجت‌الاسلام شيخ‌ محمد محمدي نماینده سلسله و دلفان: طرح تجميع انتخابات استاني به نفع استان‌ها وكشور است زيرا نمايندگان با سابقه از شانس بيشتري نسبت به نامزدهاي جديد برخوردارند. اكثر نمايندگان مجلس با اين طرح موافق هستند. این طرح در دستور كار مجلس است. در كميسيوني كه در اين ارتباط تشكيل شد از 19 نفر عضو اين كميسيون 18 نفر به آن راي مثبت داده‌اند… اين طرح سبب جلوگيري از ورود نمايندگان يكبار مصرف در مجلس مي‌شود و زمينه حضور نمايندگان توانمند را فراهم مي‌كند.  

————————————————-

حجت‌الاسلام شيخ‌ محمد محمدي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد به طرح تجميع انتخابات استاني اشاره كرد و اظهار داشت: اين طرح يكي از طرح‌هاي مثبت است كه نمايندگان بايد ازآن استقبال كنند.
وي اظهار داشت: اين طرح به نفع استان‌ها وكشور است زيرا نمايندگان با سابقه از شانس بيشتري نسبت به نامزدهاي جديد برخوردارند.
نماينده مردم سلسله و دلفان در مجلس شوراي اسلامي گفت: اكثر نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با اين طرح موافق هستند و در كميسيوني كه در اين ارتباط در مجلس تشكيل شد از 19 نفر عضو اين كميسيون 18 نفر به آن راي مثبت داده‌اند.
محمدي در ادامه خاطرنشان كرد: طرح تجميع انتخابات استاني در دستور كار مجلس شوراي اسلامي قرار دارد و اگر شوراي نگهبان تاييد كند در مجلس بالاترين راي را به خود اختصاص مي‌دهد.
وي يادآور شد: اين طرح سبب جلوگيري از ورود نمايندگان يكبار مصرف در مجلس مي‌شود و زمينه حضور نمايندگان توانمند را فراهم مي‌كند.
نماينده مردم سلسله و دلفان در مجلس شوراي اسلامي گفت: مجلس آمادگي دارد كه اگر شوراي نگهبان به طرح تجميع انتخابات استاني اشكالاتي وارد نمايد مجلس آمادگي رفع اشكالات آن را دارد.
عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي در ادامه از تصويب ماده 18 (استيذان) در دستگاه قضايي كه مدتي لغو شده بود، خبر داد و گفت: اين ماده براي افرادي كه در دادگاه بدوي و تجديد نظر محكوم شده و هيچ جاي ديگري براي دفاع ندارند، پشتيبان و حامي خوبي است.
محمدي تصريح كرد: قانون ماده 18در گذشته نيز در قوه قضائيه رايج بود اما پس از گذشت چندسال از توقف آن به زودي اين ماده فعاليت خود را آغاز مي‌كند.
وي يادآور شد: رئيس قوه قضائيه، دادستان كل كشور و رئيس ديوان عالي كشور اعضاي اصلي اين ماده در سطح كشور هستند.
عضو كميسيون قضايي مجلس شوراي اسلامي گفت: بنابراين بوده كه علاوه بر اين افراد روساي دادگستري‌هاي استان‌هاي سراسر كشور عضو اين ماده باشند كه مورد قبول اعضاي اين ماده قرار نگرفته است.
وي تصريح كرد: احياء ماده 18 سبب مي‌شود كه حقي از كسي ضايع نشود.
محمدي در ادامه در مورد مدت زمان اين ماده گفت: ماده 18 بنا بود به مدت يكسال باشد كه طبق مذكرات و بررسي‌هاي انجام شده اين قانون در نتيجه مدت زمان ندارد و هر وقت كه مردم بخواهند مي‌تواني از اين ماده استفاده كنند.
وي از اجرايي شدن ماده 18 به زودي در سطح كشور خبر داد.

17 دیدگاه برای «رئيس مجمع نمايندگان لرستان: استانی شدن انتخابات مجلس به نفع استانها و کشور است»

 1. من دانشجوی دکتری دانشگاه اصفهانم ولی امیدی به اینده شغلی در لرستان ندارم…….. چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. سئوالی که در اینجا مطرح است این است که آیا سابقه دار بودن کاندیدهای مجلس می تواند تنها دلیل توانمند بودن آنها باشد یا خصوصیات مکمل دیگری نیز در این راستا نقش دارند و آیا همین کاندیدهای باسابقه ی امروزی در ابتدا راه بدون سابقه نبوده اند و در این میان آیا مجالی برای حضور جوانان مستعد و صاحب نظر باقی می ماند ؟

 3. در مورد طرح تجمیع انتخابات این آقای نماینده با سابقه باید بدانند که این طرح برای استانهای برخوردار کشور مناسب است که دیگر مشکلی در شهرها و روستاهایشان ندارند و در طول عمر پر برکت انقلاب تلاششان را به کار برده اند و دیگر مشکلی به نام آب برق گاز تلفن و … در تمام استانهای آنها نمانده است نه برای استان لرستان و دیگر استانهای کمتر برخوردار که هنوز مشکلات زیادی مانند آب و برق و تلفن و گاز و… در شهرهای کوچک و روستاها هنوز بیداد می کند این طرح به این شکل موجب نابودی روستاها و مناطق عشایر نشین و فراموشی آنها می شود اما در استانهای برخوردار طبیعی است که دغدغه غای نمایندگان دیگر حوزه انتخابیه خودشان نیست و درست تر آن است که کلانتر و استانی فکر کنند .
  اما جناب آقای محمدی شما که دم از انتخاب افراد با سابقه می زنید اولا کارنامه خیلی از نمایدگان ادوار مجلس استان ضعیف است و کار مثبتی برای حتی حوزه انتخابیه خودشان انجام نداده اند ثانیا نیروهای جوان و خلاق همواره در کمین نشسته اند و روزی با تلاش و کوشش خودشان و اعتماد مردم کارهای بزرگی را برای این مردم شرافتمند انجام خواهند داد ثالثا
  شما هم روزی بی تجربه بوده اید مردم به شما اعتماد کرده اند شاید مردم خواستند برخلاف رویه های امروزی کسی را انتخاب کنند پس انقدر خیالتان آرام نباشد

 4. این روند بر خلاف حرکت مردم سالاری در کشورهای دیگر است. به نظر من در مناطق توسعه نیافته لازم است هرچه بیشتر تقسیم کاری و خردگرایی صورت گیرد تا توجه و اعتبار بیشتری جلب شود. یک نظر سنجی هم در وبلاگ سرزمین پهله برای همین مساله راه اندازی شده است.

 5. با سلام
  وقتی که به قول آقای محمدی از 19 نفر نماینده مجلس 18 نفر به طرح استانی شدن انتخابات مجلس رای می دهند تا مثلا نمایندگان باسابقه دوباره وارد مجلس شوند دیگر جایی برای رقابت سالم کاندیداها باقی نمی ماند، ثانیا استفاده از لفظ یکبار مصرف توسط ایشان اصلا کلمه مناسبی نیست. بنظرم با استانی شدن انتخابات نقش مشارکت مردم تقریبا به صفر نزدیک می شود. بهتر است دوستانی که سال ها در مجلس حضور داشته اند و بعضا حتی بر روی صندلی های مجلس یادگاری هم نوشته اند اجازه بدهند که دیگران هم در خدمت رسانی به این مردم محروم سهمی برای آخرت خود کسب نمایند!!!!

 6. نيروي جواني به تنهايي در مجلس تأثير گذار نيست . مجلس نيروهاي توانمند سياسي مي خواهد كه با لابي گري ، رابطه و نفوذ در بحث جذب اعتبارات براي حوزه انتخابيه سهم خوبي بردارند نيروهاي كه پشتوانه سياسي ندارند هيچ دردي را دوا نمي كنند و مجلس به حرف آنان گوش نمي دهد بايد نماينده همسو و هم فكر با اكثريت مجلس روانه مجلس كنيم نه نيروهاي منتسب به جناح اقليت يا مستقل . طرح تجميع انتخابات ضمن داشتن معايبي كوچك مزاياي خوبي هم دارد .از جمله از ورود افرادي ضعيف كه با راي طايفه اي و منطقه اي خاص به مجلس راه پيدا مي كنند جلوگيري مي كند و نيروهاي شناخته شده و توانمند به مجلس راه پيدا مي كنند .توجه شما رابه گفته هاي ملكشاهي راد نماينده خرم آباد در اين مورد جلب مي كنم . نظام برنامه‌ریزی کشور معیوب است
  انتقاد جدی به برنامه ریزی کشوری داریم. من فکر می کردم که نظام برنامه ریزی بر اساس شاخص ها اعتبارات را تخصیص می دهد اما متاسفانه نظام برنامه ریزی کشور نظام بسیار معیوبی است که تحت تاثیر افراد و روابط انجام می شود.
  محمدرضا ملکشاهی با انتقاد از سیستم توزیع بودجه در کشور به خبرنگار سرویس مجلس تابناک گفت: توزیع اعتبارات در گذشته و حتی در امروز بر اساس لابی گری و قدرت و نفوذ و روابط صورت گرفته است.متن كامل اين مصاحبه در سايت ملكشاهي راد و خبرگزاري تابناك موجود است

 7. به اطلاع افق مرسانیم که منظور ما این نیست که لابی و اتحاد با سایر نمایندگان نباید باشد بلکه منظور ما این است که با این طرح مناطق ضعیف ضعیف تر می شوند و دیگر نماینده ای برای جلب رای اینگونه مناطق برنامه ریزی نمی کند و نتیجه این بی توجهی محرومیت بیش از پیش این مناطق می شود اما چیزی که شما نگران آن هستید راهکار دارد و آن هم مجمع نمایندگاه استان است که با توجه به تعداد آنها قدرت و پتانسیل فراوانی جهت نفوذ و تحت فشار قراردادن وزرا در اختیار دارن و می توانند با چانه زنی عالمانه و در صورت نیاز از قدرت خود اسفاده کنند و اعتبارات لازم جهت رشد و توسعه این استان عزیز را تامین نمایند بااین وجود دیگر مناطق کوچک به فراموشی سپرده نمی شوند

 8. لابی گری جزء لاینفک برنامه ریزی در کشور است، این واقعیتی انکار ناپذیر است که حتی مزدم کوچه و بازار هم سال ها پیش آن رامتوجه شده اند!! اما مگر اکنون تمام نمایندگان مجلس همسو با اکثریت مجلس و دولت نیستند، پس چرا نمایندگان حتی نتوانسته اند پیگیر مطالبات دور اول سفرهای استانی هیات دولت به استان باشند؟ لابد این نمایندگان چند دوره دیگر برای نفوذ در لابی ها لازم دارند!!افسوس که همیشه سینه چاکان ضررشان برای این مردم بیش از نمایندگان بوده است…………

 9. من قبول دارم که لرستان مورد بی مهری مسئولین نظام در طول دولتهای گذشته قرار گرفته اگر قدر شناس نیستید لا اقل قدرنشناس نباشید. دولت و نمایندگان در 8 سال دولت به اصطلاح سازندگی و 8 سال دولت اصلاحات توان احداث یک زیر گذر دو میلیاردی ناچیز را هم نداشتند یا نخواستند که انجام دهند. با مقایسه این دولت با دولتهای گذشته می توان به واقعیتهایی دست یافت . در این دوره قدمهای کوچکی در لرستان نسبت به سایر استانها برداشته شده ولی اگر نمایندگان و دولتهای گذشته همین مقدار ناچیز را هم انجام می دادند الان وضع خوبی داشتیم

 10. با سلام من در استان لرستان زندگی کردم فقط من در این چند سال شاهد این مثله بودم که به مردم شهرستان الیگودرز خیلی ظلم شده چون مرکز استان همه بوجه های اخنصاصی به استان در خرم آباد هزینه میکنند واین دلیلی برای محروم تر شدن شهرستانهای دیگر از جمله الیگودرز شده.امیدوارم این کار باعث بشه شهر ما هم پیشرفت بیشتری داشته باشه

 11. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت نمایندگان استان لرستان به ویژه نماینده فعال و پر تلاش شهرستان دورود.
  عطف به فرمایشات گهر بار آن مدیر محترم در خصوص مشکلات بیکاری در استان به ویژه شهرستان دورود قبل از انتخابات از قبیل ، مشکات بیکاری جوانان و عدم خواب مناسب ایشان به دلیل این مشکلات . اما هم اکنون که این مشکلات جوانان حل شده است امیدوارم خواب خوبی داشته باشن .
  بیش از سی سال از انقلاب شکوهمند اسلامی می گذرد و ما نمایندگان متعددی را با شعار افکار (مدارک تحصیلی) و سلایق مختلفی به مجلس فرستادیم که ماه عسل آن چیزی بیش از رتبه اول بیکاری برای استان نبوده است و دراین میان شهرستان دورود به دلیل داشتن نمایندگانی متدین و با وجدان کاری بالا در بین سایر شهر های استان رتبه اول بیکاری دارا می باشد .

  در همین راستا ضمن عرض تشکر از حمایت های بی دریغ و بی بدیل حضرت عالی و سایر همکاران فهیم و دلسوزتان که جهت سر بلندلی علمی استان و همچنین کشف استعداد فرزندان میهنمان به صورت شبانه روزی تلایش می نمایید تشکر نموده و از درگاه حق آرزوی علو درجات مادی ومعنوی را برایتان خواستارم .

 12. دوستان اگر اين طرح تصويب شود افرادی چون نمايندگان فعلي لرستان سر كار نمي ايد

 13. اين يعني استبداد در همه زمينه ها.اگه اجرا بشه يه فاجعست.مجلس از اين فرمايشي تر خواهد شد

 14. اقا یا خانم امان اللهی لطفا یه کم به املا تون برسین مثله چه!!

 15. متاسفانه نمایندگان فقط به فکر این هستند که دوباره رای بیاورند و به زبان هم می آورند اله هشان هواست از هدف خیلی دور شدند.رضای خدا ،مسئولیت انسانی و …همه دود شد .امتحان الهی خیلی از دو آتشه ها را مردود کرد و باز می کند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s