لرستان ششمین استان امن کشور

  معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان لرستان با اشاره به جایگاه ششم لرستان در زمینه شاخص های امنیتی، گفت: این در حالیست که برخلاف برخی باورها استان لرستان در زمینه وجود احساس امنیت نیز یکی از استانهای برتر کشور است… این تحقیقات بدون اعمال نظر استان و توسط مرکز افکار سنجی نیروی انتظامی کشور انجام شده است. آمار نشان می دهد که میزان عدم احساس امنیت در استان لرستان از میانگین کشوری و نسبت به سایر استانهای کشور نیز کمتر است.   

بهمن نورالهی در حاشیه جلسه کارگروه اجتماعی فرهنگی استان در این رابطه در گفتگو با خبرنگار مهر در خرم آباد در سخنانی با تشریح وضعیت امنیت و احساس امنیت در استان لرستان، اظهار داشت: این استان در آخرین افکار سنجی انجام شده توسط ناجا در زمینه وضعیت امنیت در رتبه ششم استانهای مختلف کشور قرار دارد.

وی تصریح کرد: این تحقیقات بدون اعمال نظر استان و توسط مرکز افکار سنجی نیروی انتظامی کشور انجام شده است.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان لرستان با اشاره به اجرای این افکار سنجی در استانهای مختلف کشور توسط این مرکز، یادآور شد: این در حالیست که مطابق تحقیقات انجام شده توسط مرکز افکار سنجی ناجا در زمینه احساس امنیت نیز لرستان در رتبه هشتم استانهای کشور قرار دارد.

نورالهی با اشاره به دقت بالای این افکار سنجی، خاطر نشان کرد: این تحقیقات در سال 89 و با نظر سنجی از افراد بالای 15 سال به صورت متمرکز در سطح استان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه مطابق این افکار سنجی وضعیت عدم احساس امنیت در کشور 18.5 از 100 بوده است، یادآور شد: این در حالیست که عدم احساس امنیت در استان لرستان مطابق اظهار نظر پاسخ گویان 9.5 از 100 بوده است.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان لرستان ادامه داد: این آمار نشان می دهد که میزان عدم احساس امنیت در استان لرستان از میانگین کشوری و نسبت به سایر استانهای کشور نیز کمتر است.

نورالهی یادآور شد: با وجود این تحقیقات انجام شده متاسفانه برخی از افراد بدون توجه نسبت به نبود احساس امنیت در استان اظهار نظر می کنند که این امر خود بار روانی به دنبال دارد.

وی با تاکید بر برنامه های نیروی انتظامی برای افزایش میزان احساس امنیت در سطح استان، تصریح کرد: نیروی انتظامی با برنامه های مختلف به دنبال افزایش شاخص های امنیت و همچنین احساس امنیت در استان لرستان است.

Advertisements

8 دیدگاه برای «لرستان ششمین استان امن کشور»

 1. والله این روزا هر کس رو میبینم میگه دزد خونمو زده حالا این احساس امنیت یعنی چی نمی دونم مردم خودشون شدن پاسبان اموال خودشون یه ضرب المثل محلی میگه نه سوار از پیاده خبر داره نه سیر از گرسنه حالا شده حکایت آقایان چون خودشون احساس امنیت میکنن فکر میکنن مردم هم چنین احساسی دارن

  پاسخ لرنا: دوست گرامی بهتر است به جای منفی گرایی و تبلیغ علیه خودمان به آمارهای رسمی هم توجه کنیم. در تمام آمارهای رسمی که منتشر شده است همواره لرستان از امن ترین استانهای کشور بوده است. شما می توانید با یک جستجوی ساده اینترنتی این رده بندی ها را در ده سال گذشته ببینید. مثلا جالب است بدانید در پنجاه سال گذشته هنوز در استان لرستان حتی یک مورد سرقت مسلحانه از بانک ثبت نشده است، یا حتی سرقت مسلحانه از طلا فروشی ها ثبت نشده است. (یک مورد در ازنا مشاهده شد که در ظرف یک روز به دام افتادند). جالب است بدانید از نظر سرقت منازل که شما بدان اشاره کرده اید استان سمنان رده اول کشور قرار دارد و استان لرستان رده بالای بیست و چهار است. جالب است بدانید در بسیاری از استانها حضور زنان و خانواده ها در ساعات بعد از غروب آفتاب در پارکها و خیابانها بسیار خطرناک است.
  ما نباید بدون حساب و کتاب و فقط بادیدن یک مورد بی امنیتی، نتیجه گیری کنیم و علیه شهر و استانمان تبلیغ کنیم. یا به آمارهای رسمی اعتماد کنیم و یا خودمان وضعیت امنیت را با استانهای دیگر مقایسه کنیم.

 2. بله استانی نیرو انتظامی ان هنگام شکایت با تو مثل مجرم برخور کنند دیگر مردم رقبت شکایت ندارن و امار کم شاکیان نشان از افزایش امنیت داره ما هم دوست داری لرستان وبروجرد امن باشن

 3. از صحبت همشهری و پاسخ لرنا می شود نتیجه گرفت که وضعیت فعلی امنیت در لرستان نسبت به گذشته بدتر شده است (همشهری) اما در مقایسه با سایر استانها هنوز هم وضعیت خوبی است (لرنا).

  حقیقت هم تا حدودی همین است. امروزه در شهرهای لرستان نا امنی هایی دیده می شود که در گذشته سابقه نداشته است. در مورد سرقت مسلحانه هم با لرنا موافق نیستم چرا که موارد زیادی از زورگیری افراد، سرقت خودرو و سرقت منازل با اسلحه در شهرهای استان دیده شده است.

  البته قصد جسارت به گروه یا قومی خاص را ندارم اما جو عمومی امنیت در شهر بروجرد با ورود مهاجرانی از مناطقی خاص به این شهر در مقایسه با گذشته بسیار نا امن شده و مواردی از شرارت و زورگیری توسط این افراد مهاجر دیده می شود. اینان حتی برای تاثیرگذاری بیشتر و شرورتر نشان دادن خود از پوشیدن لباس و بویژه شلوارهای عادی اجتناب می کنند و مشخصه آنها داشتن شلوارهای کماندویی و یا محلی است که آنها را از سایر شهروندان متمایز می کند.

 4. با سلام خدمت نگارنده محترم که نمیدونم آقای خدایی هستید یا خیر
  اولا بنده قصد بی ادبی یا به قول شماتبلیغ علیه خودی ها رو نداشتم واگه نظرمن را توهین به پست خودتون دیدید عذر میخواهم
  دوما یک مورد هم نبوده و بالغ بر دها مورد دیده و شنیده ام خود من چزو اون دزد زده ها هستم که تا امروز هم هیچ نتیجه ای نگرفتم (البته شاید داریم در مورد یک شهر واحد صحبت نمیکنیم چون شهر مورد نظر شما مدینه فاضله است و منظور من شهری است که دارم تویه اون زندگی میکنم
  سوما به نظر من اگه از نظر آمار و ارقام اولی نبودیم نباید سر را زیر برف کنیم تا حقایق را نبینیم
  و چهارما و در آخر من از خواننده های همیشگی وعلاقه مند شما هستم و امیدوارم که با رفع فیلترتون به مار گزیده ای تبدیل نشده باشید که از هر ریسمانی بترسد واز هر نظر و مطلبی پرهیز کنید به نظر من ننوشتن بهتر از خود سانسوریه البته اینو به خودتون نگیرید انشاالله که شامل شما نمیشه
  بازم میگم اگه از نظرم ناراحت شدید پوزش می طلبم ولی از شما هم توقع ندارم که خواننده هاتونو منفی گراومبلغ علیه خودی خطاب کنید.اگر هر کسی را که انتقاد کرد علیه خودی ها دونست دیگه فرق شما با بقیه چی میدونه باشه
  به امید سرافرازی لرستان و لرستانی های عزیز

 5. با سلام در همه جای دنیا اولین چیزی که زیربنای توسعه را تشکیل میدهد امنیت است و بنده فکر میکنم منظور لرنا این بوده و خواسته با خوب جلوه دادن استان و باقی مناطق لرنشین این ننگی که همه ما شنیده ایم و لرستان را نا امن جلوه میدهند از بین برود و البته باید اینچنین باشد و لی جرائم سطحی و روزمره که در همه جا اتفاق می افتد ملاک امنیت نیست. در کل اگر لرنا کمتر اظهار نظر کند و بیشتر تبادل نظر را به خود کاربرها بگذارد هم بازدید کنندگان احساس بهتری دارند و هم افراد بیشتری در بحث شرکت میکنند. با تشکر از همه دوستان به ویژه لرنای عزیز.

 6. نظر بنده اينه که هرچند دراستان ناامني هايي وجود داره ولي نسبت به خيلي از استان ها امن تره وناامني ويژگي خيلي از شهرهاي جهانه وحتي ثروتمندترين شهرها مثل نيويورک ودترويت هم با اين مشکل مواجه اند.اما چيزي که مهمه وشايد نيت لرنا باشه اينه که ما نبايد عليه استان تبليغ منفي کنيم وبا اين کار مانع از سرمايه گذاري هايي ازجانب استان هاي ديگرشويم يا حتي با تبليغ ناامني استان باعث شويم توريستي به اينجا نياد يا دانشجويي به خاطر ناامني لرستان رو انتخاب نکنه وامثال اينها.حتي اگه لرستان ناامن باشه بايد هميشه ازامنيتش تعريف کنيم.

 7. امنيت در لرستان مثال زدني است .آيا تا بحال شاهد قتلهاي زنجيره اي در لرستان بوده ايد – خيلي كم زورگيري اتفاق مي افتد – كيف قاپي نسبت به جاهاي ديگر خيلي كم است – تجاوز به عنف در لرستان خيلي به ندرت اتفاق مي افتد – سرقت مسلحانه خيلي كم اتفاق مي افتد- اگر هر روز صفحه حوادث در روزنامه ها را مطالعه كنيد مي بينيد كه استان لرستان خيلي امن است . عمده ضعف نيروي انتظامي لرستان در برخورد با قاچاقچيان مواد مخدر است كه به تازگي روند بهتري به خود گرفته . از فرماندهي نيروي انتظامي لرستان خواهشمندم نسبت به افزايش نيروهاي كادر در استان لرستان اقدامات لازم را انجام دهند .

 8. آمار رسمی نیروی انتظامی در سراسر کشور موید مطلب لرنا است. نتایج تحقیقات اجتماعی نیز همین موضوع را نشان می دهد: هم آمار و نرخ واقعی جرم در لرستان کمتر است و هم احساس امنیت بیشتر است. دوستان توجه کنند این حرف به این معنی نیست که در لرستان سرقت نمی شود یا هیچ جرم دیگری صورت نمی گیرد متاسفانه وضعیت از این جهت خوب نیست اما در مقام مقایسه با سایر استانها وضعیت لرستان بسیار بهتر است. البته وضعیت شهرهای مختلف یکسان نیست. مطابق با نتایج تمام تحقیقات ملی و استانی، سه شهر خرم آباد، بروجرد و کوهدشت ناامنترین شهرهای استان و دو شهر الشتر و نوراباد امنترین شهرهای استان بلکه کشور می باشند. نکته بسیار مهم اینکه دوستان باید توجه کنند یکی از بهانه های برخی مسئولین برای عدم سرمایه گذاری برای اجرای طرحهای بزرگ در لرستان ادعای نا امنی است.
  برای اطلاع دقیقتر و بیشتر دوستان می توانند به مراکز زیر مراجعه کنند:
  1- معاونت اجتماعی نیروی انتظامی-تهران میدان انقلاب کوچه رشتچی- مرکز تحقیقات
  2- وزارت کشور- دفتر امور اجتماعی- میدان نور، خیابان فاطمی
  برخی اطلاعات و نتایج تحقیقات در سایت این مراکز موجود است.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.