وزیر مسکن در خرم آباد: سال 90 شكوفايي مسكن مهر لرستان + گزارش تصویری

علي نيكزاد وزیر مسکن در جريان بازديد از پروژه مسكن مهر كمالوند خرم‌آباد: يكي از كارهاي اساسي و اولويت‌هايي كه به جد در حال پيگيري آن هستيم ساماندهي سكونتگاه‌هاي غير رسمي در لرستان است. وضعيت جغرافيايي و توپوگرافي شهر خرم‌آباد طوري بوده كه برخي از اين افراد در اين مناطق به طور غير رسمي سكونت يافته‌اند. وي با تشكر از رئيس دانشگاه لرستان گفت: دانشگاه لرستان زميني براي تعداد 4 هزار واحد مسكن مهر اختصاص داده است      

به گزارش خبرگزاري فارس از خرم‌آباد، علي نيكزاد ظهر امروز در جريان بازديد از پروژه مسكن مهر كمالوند خرم‌آباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: يكي از كارهاي اساسي و اولويت‌هايي كه به جد در حال پيگيري آن هستيم ساماندهي سكونتگاه‌هاي غير رسمي در لرستان است.
وي يادآور شد: وضعيت جغرافيايي و توپوگرافي شهر خرم‌آباد طوري بوده كه برخي از اين افراد در اين مناطق به طور غير رسمي سكونت يافته‌اند.
وي با اشاره به اينكه مردم لرستان بايد تمام تلاش و همكاري با مسئولان داشته باشند، خاطرنشان كرد: سال 90 سال شكوفايي مسكن مهر در استان و ساماندهي بافت‌هاي فرسوده و سكونتگاه‌هاي غير رسمي در لرستان است.
وي در ادامه با تشكر از رئيس دانشگاه لرستان اظهار داشت: دانشگاه لرستان زميني براي تعداد 4 هزار واحد مسكن مهر در خرم‌آباد به مسكن شهرسازي لرستان اختصاص داده است.
نيكزاد تصريح كرد: علاوه بر اين تعداد، 6 هزار واحد مسكوني مهر ديگر در سطح شهرستان‌هاي استان در نظر گرفته شده است.
وي افزود: در سطح لرستان 9 شهر بالاي 25 هزار نفر جمعيت و 14 شهر زير 25 هزار نفر جمعيت وجود دارد.
وزير مسكن و شهرسازي خاطرنشان كرد: در حال حاضر 21 هزار و 300 نفر متقاضي مسكن مهر در سطح لرستان ثبت‌نام كرده‌اند.
وي گفت: تاكنون 25 هزار و 500 فنداسيون در سطح لرستان ريخته و 15 هزار و 500 واحد به اسكلت و سقف رسيده‌اند.
وزير مسكن گفت: علاوه بر اين 8 هزار واحد در مرحله سفت‌كاري و 4 هزار واحد ديگر در مرحله نازك‌كاري هستند.
نيكزاد تصريح كرد: به علت اينكه استان لرستان داراي روستاهاي زيادي است سهميه سال جاري براي روستاهاي اين استان 8 هزار و 300 واحد در نظر گرفته شده كه توسط بنياد مسكن طي 6 ماهه نخست امسال تمامي آنها اجرا شده است.
وي سهميه جديد سال جاري مسكن مهر روستاييان لرستان را 13 هزار واحد عنوان كرد و گفت: در مجموع 21 هزار و 300 واحد براي روستاهاي لرستان در نظر گرفته شده است.
لازم ذكر است وزير مسكن و شهرسازي صبح امروز به علت بازديد از بافت‌هاي فرسوده شهر خرم‌آباد، مسكن مهر الشتر و مسكن مهر خرم‌آباد به استان لرستان سفر كرده است.

 

گزارش تصویری سعید سروش از بازديد وزير مسکن از پروژه هاي مسکن مهر در استان لرستان:

بازديد علي نيکزاد وزير مسکن و شهرسازي از پروژه هاي مسکن مهر در استان لرستان

 

بازديد وزير مسکن و شهرسازي از پروژه هاي مسکن مهر در استان لرستان

علي نيکزاد وزير مسکن و شهرسازي هنگام بازديد از پروژه هاي مسکن مهر در استان لرستان

 

علي نيکزاد وزير مسکن و شهرسازي در مراسم کلنگ زني يکي از پروژه هاي مسکن مهر در استان لرستان

 

بازديد علي نيکزاد وزير مسکن و شهرسازي از پروژه هاي مسکن مهر در استان لرستان

 

بازديد علي نيکزاد وزير مسکن و شهرسازي از پروژه هاي مسکن مهر در استان لرستان

بازديد وزير مسکن و شهرسازي از پروژه هاي مسکن مهر در استان لرستان

 

بازديد علي نيکزاد وزير مسکن و شهرسازي از پروژه هاي مسکن مهر در استان لرستان

 

بازديد وزير مسکن و شهرسازي از پروژه هاي مسکن مهر در استان لرستان

Advertisements

3 دیدگاه برای «وزیر مسکن در خرم آباد: سال 90 شكوفايي مسكن مهر لرستان + گزارش تصویری»

  1. ای کاش مسئولین این طرح از لحاظ امور شهری تخصص کافی داشته باشن یا حداقل از استان های دیگر افراد وارد به مسائل روبه کار بگیرن تا مشکلاتی در اینده پیدانکنه مثل طرح خرم اباد پل زال که مهمترین فاکتور توسعه پایدار یعنی ارزیابی های زیست محیطی رو نادیده گرفت.من که بین این جمع فقط به دکتر دهمرده اعتماد دارم.امیدوارم وزیر مسکن یادش نرفته باشه که روزی معاون امور عمرانی ما بوده ودر این طرح مسکن مهر هر کاری از دستش برمیاد انجام بده.درمورد ساماندهی بافت های فرسوده هم بهترین راه توانمندسازی این مناطق ودرگیر کردن مردم در مسائل مربوط به ان است وتخریب بافت های فرسوده واقعا هزینه های بالایی رو میطلبه ومدیریتش هم مشکله از اینها گذشته خرید واحد های جدید ساخته شده برا مردم این مناطق که اکثرا زیرخط فقرند تقریبا نشدنیه مگر اینکه80-70درصداون به صورت سوبسید باشه.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.