لرنيوز رفع فيلتر شد

لرنيوز كه با نام لرنا سالها پرطرفدارترين وبلاگ لرستان و مناطق لرنشين بود حدود دو سال پيش به علت فيلتر شدن وردپرس بطور كلي فيلتر شد و ناچار شديم با آدرس www.lorna.ir به بلاگفا اسباب كشي كنيم. آن روزهاي سال 89 اين تارنما حدود دو هزار بازديد روزانه داشت. اما امروز بيستم شهريور 91 كه با خبر شديم لرنا رفع فيلتر شده است، تعداد بازديدها نزديك به صفر رسيده است. واقعا خراب كردن خيلي آسان است اما درست كردن سخت است و شايد سالها كار نياز باشد تا لرنا به جايگاه قبلي خود برسد و شايد هم هرگز نرسد. هنوز نمي دانيم آيا رفع فيلتر لرنيوز واقعي است يا چند روز ديگر باز هم فيلتر مي شود براي كار وبلاگ نويسي مثل هر كار ديگري اگر ثبات و امنيت نباشد نمي توان سرمايه گذاري كرد و دل به كار داد.

لرنا تمام مراحل قانوني را طي كرده است و مراحل ثبت در نهادهاي امنيتي و وزارت ارشاد و سايت ساماندهي را گذارانده است و مسئوليت آن پذيرفته شده است. ولي هنوز نمي دانيم آيا مي شود بازگشت و كار قانوني را ادامه داد يا خير.

به هر حال از مسئولان محترم سپاسگذارم كه بعد از سالها باز هم ما را در خاطر داشتند و با وظيفه شناسي راه مسدود شده را باز كردند. هرچند هنوز وردپرس دات كام فيلتر است .و نمي توانيم به راحتي از امكانات وبلاگدهي وردپرس استفاده كنيم مثلا نمي شود عكس در وبلاگ  بگذاريم و تگها و برچسب ها هم فيلتر هستند. اما براي همين كه رفع فيلتر شديم از كارمندان و مديران وظيفه شناس و با وجداني كه اين موضوع را پس از سالها پيگيري كرده اند صميمانه تشكر مي كنيم.