صبا برای اعاده حیثیت از گهر دورود پذیرایی می‌کند

شاگردان یحیی گل‌محمدی در تیم فوتبال صبای قم از ساعت 18 و 35 دقیقه روز شنبه 25 شهریور ماه در ورزشگاه 10 هزار نفری یادگار امام شهر مقدس قم از تیم فوتبال گهر که برای نخستین بار در لیگ برتر حضور یافته پذیرایی خواهند کرد. صبای قم در حالی در این دیدار خانگی از تیم مهدی تارتار پذیرایی می‌کند که پیش از این سه بار در بازی‌های خانگی به میدان رفته است که حاصل آنها کسب یک پیروزی، یک تساوی و یک باخت بوده و صبا در مجموع از بازی‌های خانگی کارنامه خوبی ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم بر اساس برنامه‌ریزی سازمان لیگ برتر فدراسیون فوتبال کشورمان، دیدارهای هفته هشتم از دور رفت لیگ دوازدهم بعد از بازی تیم ملی فوتبال کشورمان در دیدار سوم انتخابی جام جهانی مقابل تیم ملی فوتبال لبنان برگزار می‌شود.

بدین ترتیب شاگردان یحیی گل‌محمدی در تیم فوتبال صبای قم از ساعت 18 و 35 دقیقه روز شنبه 25 شهریور ماه در ورزشگاه 10 هزار نفری یادگار امام شهر مقدس قم از تیم فوتبال گهر که برای نخستین بار در لیگ برتر حضور یافته پذیرایی خواهند کرد.

صبای قم در حالی در این دیدار خانگی از تیم مهدی تارتار پذیرایی می‌کند که پیش از این سه بار در بازی‌های خانگی به میدان رفته است که حاصل آنها کسب یک پیروزی، یک تساوی و یک باخت بوده و صبا در مجموع از بازی‌های خانگی کارنامه خوبی ندارد.

بازی‌های خانگی قبل برای شاگردان گل‌محمدی با کسب برتری پر گل چهار بر صفر برابر تیم فوتبال پیکان تهران، شکست سه بر یک مقابل تیم فوتبال ملوان بندر انزلی و تساوی یک بر یک برابر تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز همراه بوده است.

این دیدار در شرایطی به میزبانی نماینده قم در هشتمین هفته دور رفت لیگ برتر به انجام می‌رسد که تیم فوتبال صبای قم بعد از 40 هفته بازی در لیگ‌های یازدهم و دوازدهم بعد از باخت هفته ششم مقابل صنعت نفت آبادان به رده ششم جدول رده‌بندی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور نزول کرد.

تیم فوتبال صبای قم از آغاز یازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور در 34 هفته به اضافه شش هفته از لیگ دوازدهم، هرگز از رده پنجم جدول پائین‌تر نیامده بود اما اکنون در مکان هفتم جام خلیج فارس جای دارد.

صبای قم در لیگ یازدهم با مربیگری عبدالله ویسی در تمام هفته‌های لیگ برتر بین پنج تیم بالای جدول رده‌بندی حضور داشت و قرار گرفتن آنها در رده پنجم نیز تنها دو هفته اتفاق افتاد و آنها 32 هفته بین چهار تیم بالای جدول بودند.

حالا فوتبالیست‌های صبای قم بعد از این هفته‌های طولانی که یکی از اضلاع مربع مدعیان قهرمانی لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور بودند در جدول رده‌بندی لیگ برتر سقوط کردند و از رده سوم به مکان ششم جدول رده‌بندی آمدند.

در واقع نزول تیم فوتبال صبای قم در لیگ برتر این فصل از تساوی هفته قبل با فجر شهید سپاسی شیراز در ورزشگاه یادگار امام قم آغاز شد و این تیم که از هفته نخست رقابت‌ها همواره در بین چهار تیم بالای جدول رده‌بندی قرار داشت، جایگاه خود را در جمع مدعیان قهرمانی از دست داد و با نزولی سه پله‌ای بعد از باخت به صنعت نفت آبادان در سومین بازی خارج از خانه خود به مکان ششم جدول رده‌بندی رقابت‌‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌‌های کشور سقوط کرد.

در حالی که دوازدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌‌های کشور روزهای میانی نیم فصل نخست خود را سپری می‌کند و طی آن 18 تیم حاضر در لیگ برتر در 9 مسابقه همزمان در شهرهای مختلف کشور به رقابت با یکدیگر می‌پردازند، صبای قم در دیداری خانگی باید از تیم بحران‌زده گهر زاگرس پذیرایی کند تا بلکه ناکامی در سه دیدار اخیر که برای این تیم با دو تساوی و یک باخت همراه بوده را به نوعی از ذهن‌ها پاک کند.

این بازی در حالی برگزار می‌شود که هم‌اکنون تیم فوتبال صبای قم با 11 امتیاز حاصل از سه پیروزی، دو تساوی و دو باخت در مکان هفتم جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور جام خلیج فارس جای گرفته است.

Advertisements