اعتراض و پيگيري نمايندگان لر نتيجه داد: آجيلي برکنار شد

به دنبال توهين سرپرست دانشگاه رامين به دانشجويان استانهاي لرستان، بختياري و ايلام؛ نمايندگان استانهاي لرنشين از جمله عليرضا تاجگردون نماينده گچساران و باشت و ابراهیم آقامحمدی نماينده خرم آباد وزير علوم را تهديد به استيضاح كردند. در واكنش کامران دانشجو وزیر علوم با صدور حکمی عبدالعظیم آجیلی را از سمت سرپرستی دانشگاه منابع طبیعی رامین خوزستان برکنار و عبدالامیر معزی را به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه منصوب کرد. آجيلي در نامه به وزير علوم مدعي شده بود «پذيرش دانشجو از استانهاي لرستان، چهارمحال و بختياري و ايلام موجب مشكلات امنيتي فرهنگي براي اين دانشگاه شده است» عين نامه آقاي آجيلي را در ادامه همين مطلب ببينيد  

اما روايت خبرگزاري مهر را نيز بخوانيد كه بحث پذیرش صد درصدی داطلب بومی را مطرح كرده است كه اصلا در نامه آقاي آجيلي ذكر نشده است:

به گزارش مهر، آجیلی مدتی پیش با ارسال نامه ای به سازمان سنجش آموزش کشور خواهان پذیرش صد درصدی داطلب بومی در این دانشگاه بود که با مخالفت سازمان سنجش رو به رو شد. پس از آن، برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به رئیس جمهور ضمن درخواست برخورد با این موضوع، تاکید کردند در صورت عدم برخورد با خواسته سرپرست پیشین دانشگاه رامین خوزستان، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در هفته آینده استیضاح خواهد شد. سازمان سنجش نیز در واکنش به ارسال چنین نامه ای برای پذیرش صد درصد بومی دانشجویان در این دانشگاه، اعلام کرد که با درخواست سرپرست سابق دانشگاه رامین خوزستان مخالفت کرده و دانشجویان سایر استانها برای پذیرش در این دانشگاه هیچ گونه نگرانی نداشته باشند. امروز نیز وزیر علوم با صدور حکمی، آجیلی را برکنار کرد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s