گلهایی که «گهر» از «خودی»ها خورد/ حکایت پس زدن و پیش کشیدن شهرداری

در حالی شهرداری دورود در زمینه میزبانی تیم گهر دورود در خرم آباد با دست پس می زند و با پا پیش می کشد که همچنان وضعیت آماده سازی ورزشگاه تختی دورود در هاله ای از ابهام قرار دارد. استفاده از عناوینی چون «تیم خانه به دوش»، «گهر آسمان جل»، «تیم ندارها» و ده ها لقب دیگری که این روزها سایت و وبلاگ ها برای تیم لرستانی لیگ بر می گزینند حکایت حیثیت ورزش لرستان و نام این استان است که به راحتی بر باد می رود.   

 

به گزارش خبرنگار مهر، استفاده از عناوینی چون «تیم خانه به دوش»، «گهر آسمان جل»، «تیم ندارها» و ده ها لقب دیگری که این روزها سایت و وبلاگ ها برای تیم لرستانی لیگ بر می گزینند حکایت حیثیت ورزش لرستان و نام این استان است که به راحتی بر باد می رود.

وضعیت خانه به دوشی تیم گهر در حالی رخ می دهد که در ابتدا قرار بود ورزشگاه تختی خرم آباد برای میزبانی مسابقات ابتدایی تیم لرستانی گهر آماده شود ولی با مخالفت برخی افراد این موضوع منتفی شد تا در حالیکه ورزشگاه تختی دورود همچنان روند آماده سازی کندی دارد تیم گهر برای هر بازی بلاتکلیف باقی بماند.

بازیهای غریبانه گهر در خارج از خانه

در حال حاضر وضعیت آماده سازی ورزشگاه شهر دورود به گونه ای پیش می رود که مسئولان خوش بینانه از آماده سازی این ورزشگاه تا نیم فصل سخن می گویند در حالیکه اگر روند بازیهای گهر به همین صورت ادامه یابد دیگر امیدی برای بقای گهر در لیگ برتر باقی نخواهد ماند.

تیم گهر شهرداری دورود تاکنون بخش زیادی از امتیازهای خود را در خارج از خانه در رقابتی غریبانه واگذار کرده است تا استمرار این روند موجب انتقادات بی شمار هواداران و رسانه ها شود.

این روند تا جایی پیش رفت که لربلاگ های دورودی درباره وضعیت میزبانی باشگاه گهر دورود اقدام به انتشار بیانیه و جمع آوری امضا و طومار کردند.

بیانیه هواداران گهر دورود برای بازی در خرم آباد

در بیانیه این هواداران تیم گهر آمده است: نظر به اینکه شهر خرم آباد هم اکنون بعد از دورود به یکی از اصلی ترین پایگاه های هواداران گهر دورود لرستان تبدیل شده است و همچنین شرایط ورزشگاه تختی خرم آباد در حال حاضر بسیار مناسب تر از شرایط کنونی ورزشگاه تختی دورود است، ما خواهان برگزاری موقت بازی های تیم فوتبال گهر دورود لرستان در ورزشگاه تختی خرم آباد تا آماده شدن ورزشگاه تختی دورود هستیم.

البته در این بیانیه تاکید شده است که درخواست ما و مردم دورود و همچنین هواداران پرشور گهر، تسریع در روند آماده سازی ورزشگاه تختی دورود و آماده کردن آن مطابق مصاحبه های مسئولین تا پایان نیم فصل اول حدوداً اواخر آبان ماه است که به تبع موجب برگزاری بازی های تیم فوتبال گهر دورود لرستان در نیم فصل دوم در ورزشگاه تختی دورود خواهد شد.

حکایت پس زدن و پیش کشیدن شهرداری دورود

با این وجود همچنان برخی از مسئولان تیم گهر حکایت یک بام و دو هوا را در پیش گرفته و گاه برای میزبانی ورزشگاه تختی خرم آباد از مسئولان لرستان استمداد کمک می کنند و گاه پا پس کشیده و با سخنان تفرقه انگیز خود زمینه نارضایتی هواداران را فراهم می کنند.

این در حالیست که روند عملیات اجرایی ورزشگاه تختی دورود به کندی پیش می رود و امیدی به آماده شده این ورزشگاه طی هفته آینده نخواهد بود.

ناگفته های پیمانکار ورزشگاه دورود از وضعیت آماده سازی

پیمانکار ساخت سازه های فلزی ورزشگاه دورود در این رابطه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به روند آماده سازی ورزشگاه دورود اظهار داشت: حدود سه ماه است که ما با شهرداری دورود برای ساخت سازه های فلزی وزشگاه این شهر قرار داد بسته ایم.

سالاروند با بیان اینکه بر اساس این قرارداد 100 درصد ماشین آلات لازم برای ساخت سازه های فلزی ورزشگاه دورود خریداری شده است، عنوان کرد: این در حالیست که از سه ماه گذشته تا کنون حتی یک ریال از سوی شهرداری دورود به عنوان مالک تیم گهر به ما داده نشده است.

پیمانکار سازه های فلزی ورزشگاه دورود با تاکید بر اینکه برای خرید ماشین آلات سازه های فلزی ورزشگاه دورود چک داده است، تصریح کرد: در صورت عدم پرداخت مبلغ قرارداد از سوی شهرداری دورود چک من پاس نخواهد شد و من راهی زندان می شوم!

شهرداری دورود هنوز یک ریال قرارداد را نقد نکرده است

سالاروند با اشاره به میزان قرار داد بسته شده میان شهرداری دورود و وی به عنوان پیمانکار سازه های فلزی ورزشگاه ادامه داد: در این قرار داد مبلغ یک میلیارد تومان توافق شده و این در حالیست که تا کنون حتی یک ریال به من داده نشده است.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت مسئولان برای آماده سازی ورزشگاه دورود بیان داشت: در صورت پرداخت قرارداد به هواداران و مسئولان تیم گهر قول خواهم داد ظرف 20 روز آینده سازه های فلزی ورزشگاه دورود آماده و در این ورزشگاه نصب شود.

پیمانکار سازه های فلزی ورزشگاه دورود خواستار پرداخت مبلغ قرارداد خود توسط شهرداری دورود شد و ادامه داد: در غیر این صورت و ادامه این روند به دلیل پاس نشدن چک من به زندان می روم و امکان تحویل سازه های فلزی هم نخواهد بود.

تاراج حیثیت باقی مانده ورزش لرستان

اظهارات این پیمانکار خود به تنهایی گویای وضعیت موجود برای آماده سازی ورزشگاه تختی این شهر است، ورزشگاهی که مسئولان شهرداری قول داده بودند که ظرف مدت کوتاهی آن را آماده میزبانی تیم لیگ برتری گهر خواهند کرد.

به هر روی این روزها با توجه به مشکلات موجود بر سر میزبانی ورزشگاه دورود اگر هر چه زودتر متولیان امر بر سر منافع استان به توافق نرسند همین حیثیت اندک باقی مانده ورزش استان نیز به تاراج خواهد رفت.

امید می رود مسئولان تیم گهر دورود با توافق همه جانبه برای میزبانی گهر در دیگر شهرهای استان وارد مذاکره با مسئولان استانی شوند تا بتوان از عمق خسارات در این زمینه کاست وگرنه باید منتظر روزهای تلخ تری برای فوتبال لرستان ماند.

Advertisements