احداث سد معشوره كوهدشت ۹ هزار فرصت شغلی در لرستان ایجاد می‌ک ند

غضنفری مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان: اجرای سد معشوره در استان لرستان می‌تواند ۳۶ هزار میلیارد مترمکعب آب را ذخیره و وارد بخش کشاورزی کند که با اجرای این طرح حدود ۹ هزار فرصت شغلی نیز در لرستان ایجاد می‌شود. استان لرستان دارای 130 هزار نفر به عنوان بهره بردار در بخش کشاورزی است که نشان می دهد کشاورزی در این استان رونق بسیاری دارد و همچنین در کنار این افراد تعداد 6 هزار فارغ التحصیل رشته های کشاورزی نیز در این استان بیکار است.

مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان گفت: اجرای سد معشوره در استان لرستان می‌تواند ۳۶ هزار میلیارد مترمکعب آب را ذخیره و وارد بخش کشاورزی کند که با اجرای این طرح حدود ۹ هزار فرصت شغلی نیز در لرستان ایجاد می‌شود.به گزارش لور به نقل از تسنیم؛ مهرداد غضنفری در جلسه شورای اداری لرستان که با حضور معاون اجرائی رئیس جمهور در استانداری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: استان لرستان دارای 130 هزار نفر به عنوان بهره بردار در بخش کشاورزی است که نشان می دهد کشاورزی در این استان رونق بسیاری دارد و همچنین در کنار این افراد تعداد 6 هزار فارغ التحصیل رشته های کشاورزی نیز در این استان بیکار است.

وی افزود: با اجرای سد معشوره در استان لرستان می توان 36 هزار میلیارد مترمکعب آب را ذخیره و وارد بخش کشاورزی کرد که با اجرای این طرح حدود 9 هزار فرصت شغلی در لرستان ایجاد می شود که با این تعداد شغل می توان تمام فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی را در لرستان مشغول به کار کرد.

غضنفری تصریح کرد: برای توسعه و رونق بخش کشاورزی در لرستان نیازمند تأمین زیرساخت های لازم هستیم که در صورت تأمین این زیرساخت ها می توان لرستان را به عنوان یکی از قطب های اصلی اقتصاد و کشاورزی کشور دانست.

مدیرکل جهادکشاورزی لرستان بیان کرد: از 2 هزار و 400 کیلومتر کانال آبرسانی موجود در لرستان فقط 400 کیلومتر از آن بازسازی شده است.

وی اظهار کرد: به دلیل وجود مزارع زیاد در لرستان نیازمند جاده های بین مزارع هستیم که در این راستا به 500 کیلومتر جاده نیازمندیم تا راه دسترسی به این مزارع به راحتی وجود دشته باشد.

ولی الله رضوی نژاد فرماندار الیگودرز نیز در این جلسه اظهار کرد: یکی از مهم ترین بحث های مطرح شده در لرستان بحث سرمایه گذاری در طرح های استان است که در استان انجام شده است و با ظرفیت بین 25 تا 30 درصد از ظرفیت اصلی شروع به کار کرده اند.

وی افزود: صندوق سرمایه در گردش استان باید هزینه راه اندازی و اجرای این طرح ها را پرداخت می کرد که این کار انجام نشده است و اگر این هزینه ها پرداخت نشود این کارخانه ها ورشکست شده و تولید آن ها متوقف می شود.

رضوی نژاد تصریح کرد: مشکل اصلی طرح ها و پروژه های لرستان بحث سرمایه در گردش است که باید اعتبار لازم برای این بخش تأمین شود تا پروژه های لرستان به بهره برداری مطلوب برسد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s